Festival Jak šmakuje Moravskoslezsko vznikl v roce 2011 a od té doby si získal řadu pravidelných návštěvníků. Na sociálních sítích má na pět tisíc „lajků“.

Karlovu Studánku zaplnily stánky, fajnšmekři ochutnávali regionální potraviny a dorazili sem zástupci restaurací z celé republiky. Pořadatelé připravili tři scény: hlavní, dětskou a Letem světem.

Program na hlavní scéně u lázeňského domu Libuše moderovali herci, kteří mají ke gastronomii blízko: Markéta Hrubešová a Lukáš Hejlík. Nabízeli své kulinářské knihy plné receptů a recenzí nejen české gastronomie.

„Jsem v Karlově Studánce poprvé. Je to tu nádherné, skvělá atmosféra. Až teď jsem zjistila, že se tu natáčel ten skvělý film S tebou mě baví svět. Jste skvělé publikum a s vámi mě baví svět,“ uvedla moderátorka Markéta Hrubešová.

CUPPING A POZVÁNKA NA FESTIVAL KÁVY

Šárka Bolatzká z Malého Caffe v Krnově šířila osvětu také v Karlově Studánce. Představila zde cupping, což je způsob ochutnávání kávy, kdy se různé druhy káv připravují stejným způsobem se stejnou gramáží a také stejným poměrem vody a extrakce. Zvala na veřejný cupping , který se uskuteční 13. září v Krnově a následující den proběhne na náměstí Coffee Festival.

Gastrofestivalem Jak šmakuje Moravskoslezsko žila celá Karlova Studánka od rána do noci.

Obecenstvo už se nemohlo dočkat gastro show Marka Fichtnera, o kterém je známo, že vařil i pro krále Saudské Arábie.

Kromě toho, že vařil pro krále Abdullaha Bin Abdulazize Al Sauda je Marek Fichtner rovněž známý jako jeden z porotců televizní soutěže Masterchef.

POCHUTNALI SI I HOSTÉ Z POLSKA

Ochutnávky návštěvníkům stylově nabízeli pořadatelé v prvorepublikových kostýmech.

Na své si přišli labužníci milující šnečí dobroty v Karch snails farm. Dověděli se, že ke šnečímu masu pasují houby, špek, bylinky a kaviár. „Moravskoslezsko šmakuje krásně a šneci budou také šmakovat,“ radovala se Markéta Hrubešová.

Na festival dorazili i Janina a Krzysztof z Gdaňska v Polsku. „Líbí se nám tady všechno. Na festivalu jsme sice poprvé, ale v Karlově Studánce už po desáté. Jedli jsme tu hlavně české potraviny, vepřové maso s oblohou. A spoustu piva. Tady nám chutná, jak je lehké. Polské pivo má příliš mnoho alkoholu,“ shrnuli pochvalně své dojmy.

CHEMIE V KUCHYNI A ČEPOVÁNÍ MISTRŮ

Velký zájem upoutala show „chemie v kuchyni“. Studenti ze Světa techniky v Ostravě Dolních Vítkovicích ukázali takzvanou molekulární kuchyni. Z černého uhlí, vanilkového termixu, šlehačky, černého barviva a skořicového cukru vyráběli zmrzlinu s příchutí uhlí. Ukázali účinky kapalného dusíku, ohňostroje a nakonec přišla na řadu i malá exploze.

Vzdělání a osvětou slibovalo čepování piva Radegast v podání Jana Kamráda z Plzeňského Prazdroje. V pivovaru pracuje dvacet let a z toho dvanáct let čepuje pivo.

„Správného výčepního poznáme podle mokré a studené ruky. Nejvíce mi chutná Pilsner Urquel. To víte, u práce musíme být střízliví, ale po práci můžeme mít legraci. Nejlepší pivo mají Češi. Nevaříme žádné univerzální „europivo“, jak si mnozí myslí. K tomu patří i potřeba budovat pivní kulturu,“ odpovídal na dotazy diváků a potvrdil názor Járy Cimrmana, že „Teplé pivo je horší než studená Němka.“

Gastrofestivalem Jak šmakuje Moravskoslezsko žila celá Karlova Studánka od rána do noci.

Ukázal čepování čochtana, hladinky, „mléka“, šnitu a na dva razy. Šnit je degustační vzorek, mléko je pivní pěna a „dva razy“ slibují o pevný pěnový polštář, pod který se čepuje pivo. Pevnost pivního polštáře testoval položením padesátníku na pěnu, který nesmí přes ní propadnout. Na závěr odměňoval účastníky pivem, dokud nevyprázdnil bečku.

POZOR NA ZNEČIŠTĚNÉ OBALY!

Na akci byla i firma Ekokom. „Jsme tady proto, aby lidé pochopili, že nemají třídit mastné a špinavé obaly od potravin. Při dalším zpracování to vadí. Pouze když jsou obaly čisté, má třídění smysl. Bavíme se tu o odpadu i s dětmi, vysvětlujeme jim, jak a co třídit. Mohou si tady hrát hry na třídění. Povídáme si, která továrna může odpady zpracovat a co se z nich vyrábí, jak se recyklují,“ sdělil Nigrin Daniel z Ekokomu.

Do Karlovy Studánky byl vypravený speciální gastrovlak. „Kulinářský expres jsme nevyužili. Máme poblíž chatu. Dojeli jsme sem z Malé Morávky. Jsme tady první rok. Ochutnali jsme výborné těstoviny Pastu Frescu, od nás z Opavy. Dále vietnamskou kuchyni a místní pivovar Skřečoňský žabák. Nebojte se, že nám nebude dobře, jsme zvyklí degustovat. Těšíme se na show Marcela Ihnačáka. Je úžasné kolik festival přilákal lidí,“ svěřila se Aneta Kirschnerová z Opavy.

RYTÍŘI, ŽONGLÉŘI, MŇÁGA I BLIVAJZ

Gastroshow svým hudbou doprovázela zpěvačka Vlasta Mudríková, kapely Gorole, Mňága a Žďorp a Mirai.

Mladým program nabídl na dětské scéně JF Show BMX, neboli akrobacii na kolech, Šaškování, Rytířský souboj, Furiantská pohádka i Žonglérské představení. Procházeli se mezi nimi maskoti Blivajz a Drak. Mohli si vyzkoušet gastromanufakturu, skákací atrakce, malování na obličej nebo U-rampu.

Program scény Letem Světem zahrnoval především povídání o vínu z Francie či Itálie, degustaci moravských vín, povídání o asijské gastronomii a zpestřilo ho orientální také přestavení břišních tanečnic. K vidění byly i automobilové veterány, velocipedy i exotický dopravní prostředek Proseccolo. Program ukončila Balada na dobrou noc.