„Vzhledem k tomu, že se pochod v loňském roce nemohl uskutečnit, rozhodli jsme se, že spojíme oba ročníky a účastníkům nabídneme celou řadu novinek“, zmiňuje za organizátory Soňa Köhlerová, obchodně provozní manažerka a zakladatelka pochodu.Letošní novinkou bude spojení pochodu s jarmarkem, který nabídne mnoho prodejců s nejrůznějším sortimentem, od ovocných vín, výborných valašských frgálů až po ručně vyráběné šperky.

V Třemešné 7. a 8. srpna sveze cestující parní lokomotivka Maruška po Sičově drobné železnici.
Mrňavá parní lokomotiva Maruška na Osoblažce v Třemešné

„Děti se mohou těšit na skákací hrad, účastníci pochodu mohou okusit štěstí slosovatelnými startovními čísly v tombole a večer si užít pravou taneční zábavu,“ doplňuje Köhlerová.Nordic walking tour není věkové omezená. Zúčastnit se jí mohou rodiče s dětmi i senioři. Jako obvykle budou pro účastníky připraveny tři trasy a každá z nich nese svůj název podle náročnosti. Trasa „Cestou necestou“ o délce 20 kilometrů patří mezi ty nejdelší a náročnější. Zlatou střední cestu nabízí trasa „Lázeňská na pohodu“, která měří 12 km.

Osoblaha 3. srpna 2021. Občané čekali ve frontě na otevření mobilního očkovacího střediska na osoblažském náměstí. Kolem deváté hodiny už jich bylo naočkovaných přes 60. .
Velký zájem neregistrovaných. Na očkování v Osoblaze se stála fronta

Třetí trasa je pětikilometrová. „Znáš náš les?“ je určená pro ty nejmenší, aby si děti ověřily své znalosti nejen o lese. „Máme trasy pro děti i pro sportovce, takže jsem přesvědčena, že si každý přijde na své a stráví úžasný den v Karlové Studánce“, dodává Köhlerová.Účastníci pochodu se mohou registrovat od 8 do 10 hodin před budovou Ředitelství Horských lázní. Oficiální zahájení pochodu je plánováno na 8 hodin.

Pro ty, kteří nevlastní hole, nabízí lázně možnost zapůjčení. Připravené budou i hole pro děti. Slavnostní ukončení pochodu proběhne v Hudební hale v 17 hodin. Zde bude předáním darovací šek jako výtěžek z charitativní akce řediteli Sagapo Bruntál, Petru Konečnému. Společenský večer s živou hudbou uzavře celodenní program.