Kdo je nedočkavý a už si chce užít lyžování, vyrazí nejspíš do Malé Morávky, kde se v Karlově rozjedou o víkendu další vleky. První sjezdovka Slunečná se zde otevřela před týdnem, kdy se rozjel Ski Express. V sobotu se spustí další dvě lanovky a jeden vlek.

AŽ PŮL METRU SNĚHU

Ve Ski Aréně Karlov pod Pradědem jsou díky intenzivnímu zasněžování i přídělu přírodního sněhu nyní dobré podmínky pro lyžování. Na připravených sjezdových tratích leží nyní již téměř padesát centimetrů sněhu.

OSM KILOMETRŮ SJEZDOVEK

„Dojde k dalšímu rozšíření nabídky sjezdovek na celkem osm kilometrů v celé Ski Aréně. Příprava však i nadále pokračuje, během několika dnů již bude v provozu více než sedmdesát procent celé Ski Arény," upřesnil Jan Mitáš, provozovatel lanovek.

VEČERNÍ LYŽOVÁNÍ

K již zprovozněné sjezdovce Slunečná a lanovce Ski Express přibydou v Karlově další otevřené areály. Nově budou o víkendu spuštěny lanovka Myšák a lanovka Klobouk s FIS sjezdovkou v nejvyšším místě Karlova a lyžařský vlek Kazmarka se sjezdovkou Sportovní.

Už v pátek a pak i v sobotu bude také v provozu večerní lyžování. „Během všedních dnů příštího týdne až do 22. prosince bude v provozu pouze večerní lyžování, avšak v rozšířeném rozsahu, již od 16 do 21 hodin za původní cenu," dodal Jan Mitáš.

Na všech spuštěných lyžařských areálech ve Ski Aréně Karlov platí společný skipas. V plném provozu budou i venkovní ski bary a restaurace, stejně jako bezplatná parkoviště.

V sobotu zahajuje provoz také areál na Červenohorském sedle, lyžovat se bude na modré sjezdovce. Novinkou je nový most přes silnici, spojuje severní svahy s jihem, návštěvníci se tak pohodlně dostanou od pokladny na lyžích na svah. Další novinkou je dokončený systém zasněžování na červené sjezdovce. Výška sněhu je od 30 do 60 centimetrů.

Skiareál Kouty rovněž nabízí víkendové lyžování, na svazích leží od 20 do 40 centimetrů sněhu. V provozu bude hlavní sjezdovka Hřebenovka spolu se sjezdovkami U Vrtulí a K Snowparku v délce 3,5 km. Sjezdovky jsou dostatečně vysněžené kombinací technického a přírodního sněhu. Příští pátek 16. prosince by měl být ski areál otevřen denně, s výjimkou Štědrého dne 24. prosince.

O víkendu budou na šumperské straně Jeseníků v provozu ještě další skiareály, a to Ramzová, Filipovice a Branná.