Sezonu otevře v Jeseníkách ve čtvrtek také středisko v Branné na Šumpersku a o víkendu se k nim připojí například Ramzová.

Vleky na Expressu byly spuštěny v 16:00, lyžovat je možné do 21:00. "Poté budeme pokračovat v ostatních dnech podobným způsobem, o víkendu se již rozjede klasický denní a večerní provoz. Další lyžařské areály Ski Arény Karlov Myšák a Kazmarka se poté přidají příští víkend," řekl mluvčí Ski Arény Karlov Boris Keka.

Ski areál Kopřivná v nedaleké Malé Morávce zahájí zimní sezonu v pátek v 18:00 večerním lyžováním.

V Karlově se původně počítalo s tím, že se první vleky rozjedou až v pátek, urychlení dopomohlo i počasí.

"Co se týče sněhových podmínek, velmi nám pomáhá příroda, kombinujeme přírodní sníh s technickým zasněžováním. Snažíme se zasněžit maximum sjezdovek. Samozřejmě všech 12 kilometrů to od prvního dne lyžování nebude, ale postupně budeme dosněžovat více a více sjezdových tratí, které budeme běžně upravovat," dodal Keka.

V Branné ve čtvrtek, na Ramzové v sobotu

Sezona se rozjede ve čtvrtek také v areálu v Branné na Šumpersku. "Už se vše podařilo připravit. Sněhové podmínky jsou dobré, ještě napadlo deset centimetrů a do rána má další připadnout, i tak však už máme sněhu dost. Spustíme to ve čtvrtek a zřejmě už budeme v provozu pořád, máme už tady také nasmlouvané kurzy," řekl provozovatel střediska Rostislav Procházka.

Naplno využívají zimních podmínek také ve středisku v Ramzové.

"Zasněžujeme naplno 24 hodin v kuse. V sobotu a v neděli bychom měli být v provozu," řekla dnes zástupkyně střediska Karla Treu. Rozjet se chtějí v nejbližších dnech i níže položená střediska.

"Vyrábíme sníh, co nám počasí dovolí. O zahájení provozu Vás budeme informovat. Pokusíme se alespoň část areálu připravit už na tuto sobotu," vzkázali lyžařům na sociální síti zástupci střediska v Hlubočkách na Olomoucku.

Díky přírodnímu sněhu se v Jeseníkách rozšiřují i nabídky pro milovníky běžeckého lyžování. První okruhy jsou upraveny i ze Skřítku, stopy v předchozích dnech projížděli rolbaři kolem Paprsku či Červenohorského sedla, dojet se dá také z Ovčárny přes Švýcárnu až na sedlo.