Některá média informovala veřejnost o tom, že se v Malé Morávce - Karlov již nelyžuje. To je však holý nesmysl. „Je to skutečně pouze sprostá fáma. Ale i kvůli ní je přes skvělé sněhové podmínky návštěvnost posledních dnů slabá. Přitom je na našem i sousedním svahu okolo tři čtvrtě metru sněhu,“ posteskl si Deníku provozovatel Skiareálu Kazmarka Milan Přikryl. Chata je ideálně postavena. Hned před ní je parkoviště, lyžaři mají šanci ve dveřích objektu nasadit snowboardy či lyže a již jsou na sjezdovce.

„Velikonoce budou, co se týká podmínek pro zimní sporty, úžasné. Byla tu jedna výprava, co si na Ovčárně pořádně nezalyžovala, museli stát dlouhé fronty. To u nás odpadá,“ vyjádřil se Milan Přikryl.

Nedaleko Kazmarky, označované jako černá sjezdovka (to znamená vyšší obtížnost), je umístěna další sjezdovka firmy Katr. „I zde jedeme bez problémů, sněhu je dostatek. Ještě se také chystáme zasněžovat umělým sněhem,“ uvedl jeden z mužů, kteří pomáhali u vleku nasednout rekreantům.

Vleky v Karlově fungují denně v době od 9 do 16 hodin. „Tento týden tu máme lyžařskou školu, příští týden přijedou ještě další dvě. Toto jsou zřejmě nejposlednější dny, kdy ještě mohou příchozí užít perfektní lyžovačky,“ sdělil Milan Přikryl.

Ještě v tomto týdnu se každý den teploty dostaly pod nula stupňů Celsia, což je pro lyžování příznivé. „Ti kdo přijedou, jsou překvapeni. A to nejen lyžováním bez front. Poskytujeme také jarní slevy jízdného, máme i volné kapacity. Neprohloupí ti, kteří se chystají přijet během následujících volných dnů. Bude to taková hezká tečka za sezonou,“ usmíval se Milan Přikryl.

Vynikající podmínky hlásí rovněž z Ovčárny a okolí Pradědu. „Máme zde čerstvě napadaný sníh, nyní je sněhová pokrývka vysoká zhruba dva metry,“ potvrdil provozovatel vleků na Ovčárně Josef Figura. Ten očekává silný nápor návštěvníků zejména v období Velikonoc. „Jedou nám úplně všechny vleky, sezona je zde stále v plném proudu,“ doplnil Josef Figura.

Také běžkaři si užijí. „Pravidelně protahujeme stopu na Švýcárnu,“ pokyvoval Josef Figura.