Toto mezinárodní mistrovství Armády České republiky včera v podvečer slavnostně zahájilo zapálení ohně a nástup závodníků. Čekají je náročné úkoly. Letos se přihlásilo šestnáct družstev z Armády České republiky a čtyři zahraniční družstva z Belgie, Německa a Polska.

Dnes mají vojáci na programu lyžařské disciplíny a přesun terénem. Také je čeká první přenocování ve volné přírodě. V úterý startuje dvoudenní vytrvalostně technický závod. Během dvou dnů musí vojáci jen podle mapy a buzoly urazit na lyžích padesátikilometrovou vzdálenost členitým terénem a přitom plnit obtížné úkoly.

Mají před sebou například zdolání skalních útvarů s použitím horolezeckých pomůcek, překonání různých přírodních a umělých překážek pomocí lanových technik, biatlonový závod na sněžnicích, střelbu z armádních zbraní, přepravu raněného člena týmu, záchranu a poskytnutí první pomoci v lavině a také druhé přespání ve volné přírodě.

Ve čtvrtek Winter Survival pokračuje branným štafetovým závodem. Ti nejlepší mohou doufat, že při pátečním vyhlášení výsledků stanou na stupních pro vítěze.