Porota neměla jednoduché rozhodování. Zasedla v ní například moderátorka Jitka Asterová, Miss ČR a Miss Europe 1995 Monika Žídková či rebelující poslanec Vlastimil Tlustý. Právě ten se stal terčem mnoha narážek a vtipů moderátora večera Jiřího Pomejeho. „Nevím, koho by si Tlustý vybral do vířivky,“ řekl Pomeje při uvádění soutěžících dívek. V kulturním programu vystoupila Pomejeho manželka Iveta Bartošová, zazpívali i finalisté soutěže SuperStar Petr Poláček a Míša Nosková a další účinkující.

Dvanáct dívek, které postoupily z finálové dvacítky do užšího finále, se utkalo v několika disciplínách. Po úvodním představení sama sebe a soutěže Superkrás přišla na řadu volná disciplína. Finalistky volily různou taktiku. Většina z nich tančila. Porota si jistě zapamatovala smyslný tanec spoře oděné Noémi Capové z Maďarska. Odvahu projevila Polka Izabela Kapiasová a Slovenka Monika Šagatová, ty jediné se rozhodly zazpívat.

Hlavní disciplínou byla promenáda v plavkách. Dívkám to v kožených kabátech, v nichž přišly na pódium, náramně slušelo. Pod kabáty však byly pouze plavky. Na ty se těšilo zejména mužské osazenstvo. I čerstvě ženatý Jiří Pomeje nemohl z krásek spustit oči. Poslance Tlustého se zeptal, kterou dívku by si vzal s sebou do vířivky. „Byla by to čtverka,“ nenechal se vyvést z míry poslanec. Soutěžící Ivana Oklešťková se trošičku červenala, ale jistě ji volba potěšila.

Porota neměla po promenádě v plavkách vůbec jednoduché rozhodování. Nejdříve byla vyhlášena Miss Sympatie, kterou se stala Maďarka Hajnalka Jandás. Titul Miss MM Reality získala taktéž kráska z Maďarska Noémi Capová.

Miss Superkrás 2008 České republiky se stala sedmnáctiletá Veronika Kozielová z Ostravy, která zaujala půvabem a mírami 88-61-90. Miss Superkrás 2008 Slovenska se stala devatenáctiletá Nikol Mikulcová z Ružomberku a ani její míry 84-60-90 publikum nemohlo přehlédnout. Miss Superkrás 2008 Polska se stala Izabela Kapiasová z Českého Těšína s mírami 92-64-94. Miss Superkrás Maďarska se jistě díky odvážné volné disciplíně, kterou byl smyslný tanec u židle, stala Noémi Capová z Nagykaposu. Její míry jsou 87-61-89. Každá z dívek obdržela hodnotné dary.

Na nové královny krásy čekala kromě jiného také sada zlatých šperků či zahraniční dovolená.

Jiří Krušina, Dalibor Otáhal