Sněhu je stále dost nejen pro běžkaře, ale i vlekaři a provozovatelé lanovek se už těší na víkendové návštěvníky . Vleky pojednou v zimních střediscích na Červenohorském sedle, v Koutech i pod Pradědem. Běžecké stopy v těchto oblastech jsou udržované a vzhledem k předpovědi budou také zalité sluncem.

„Sezonu 2018/2019 ukončíme v neděli 31. března v 16 hodin,“ oznámili provozovatelé Ski Arény Karlov, kteří zvou lyžaře o víkendu na čtyřsedačkový expres. V Karlově si jarní lyžování zpestřili neobvyklým sportem, který kombinuje klasické lyžování s vodním. Minulý víkend se zde odehrál pátý ročník zábavného přejezdu přes vodní hladinu Karlovský vodník. Organizátoři ze SKI School Karlov obohatili sjezdovku o vodní prvek a díky báječnému jarnímu slunci se spousta lyžařů – vodníků nechala vyhecovat k zábavnému lyžování na vodní hladině.

Také v lyžařském areálu v Koutech počítají s tím, že máme před sebou zřejmě poslední lyžařský víkend. Vlekaři se shodují, že sněhu v Jeseníkách máme stále ještě dost a i jeho kvalita zůstává obstojná, takže by mohli sezonu ještě prodloužit, nicméně čeští lyžaři nejsou zvyklí na dubnové lyžování a zájem o zimní sporty už opadá. Navíc sezona na horách většinou končí také se školními lyžařskými kurzy.