Bártek (na fotografii níže) v Horním Benešově bydlí, je členem městského zastupitelstva a donedávna byl i členem městské rady. Pak ale v radě došlo k rozepři kvůli zakázce na stavební úpravy sportovní haly. Členství v městské radě se vzdali Dalibor Bártek a František Klech, rezignoval předseda kontrolní komise Richard Košut.

„Důvodů bylo hned několik, v podstatě se však dají shrnout jednoduše: s vedením radnice jsme se rozešli v zásadních názorech na způsob řízení města a jeho hospodaření," napsali dnes již bývalí radní ve svém prohlášení.

V něm tvrdili, že město netransparentně postupovalo s veřejnými penězi při financování nejen provozu informačního centra a knihovny. Nespravedlivé je podle jejich názoru také financování volnočasových aktivit a především tamní tělovýchovné jednoty. I financování pojištění majetku města prý není transparentní.

.„Radním byly zamlčeny podstatné informace o postupu při uzavření pojistky, který vykázal značné nestandardnosti," napsali v prohlášení.

Situace podle mínění trojice odstoupivších radních vygradovala v souvislosti se stavebními úpravami tělocvičny. Starosta Horního Benešova Michal Blažek a místostarosta Jaroslav Strmiska měli podle jejich názoru bez vědomí radních a zastupitelů zadat stavební společnosti zhotovení víceprací v hodnotě okolo 1,7 milionu korun.

K tomu údajně přiměli stavební firmu, aby zahájila vnitřní stavební úpravy tělocvičny – mělo to být bez výběrového řízení, za zády radních i zastupitelů, bez souhlasu orgánů města.

„Ačkoliv je nám to lidsky nepříjemné, nám nezbývá, než uposlechnout doporučení právníků a v souvislosti s postupem při rekonstrukci tělocvičny podat trestní oznámení. Pokud bychom tak neučinili, mohli bychom se sami vystavit hrozbě trestního stíhání," dodali v prohlášení Dalibor Bártek, František Klech a Richard Košut. Zda a kde je trestní oznámení podáno, to není zřejmé. „Nebylo učiněno žádné trestní oznámení v souvislosti s vedením města Horní Benešov," uvedla 19. listopadu policejní mluvčí Pavla Welnová.

Trojice rebelů z hornobenešovského zastupitelstva se podle našich informací obrátila s trestním oznámením na Okresní státní zastupitelství v Bruntále, což ale odmítl okresní státní zástupce Libor Malý ve čtvrtek 28. listopadu potvrdit, ale i vyvrátit. Mezitím došlo v Horním Benešově k další události, kterou si Dalibor Bártek spojuje se svým odstoupením a postupem proti vedení hornobenešovské radnice. Neznámý útočník mu poničil automobil barvou.

.

Bruntálští policisté prověřují trestní oznámení ve věci poškození vozidla v Horním Benešově. Případ prověřují jako přestupek proti majetku a proti veřejnému pořádku. „K poškození vozidla Mazda mělo dojít z 23. na 24. listopadu, kdy dosud neznámý pachatel v ulici Svobody v Horním Benešově využil nepřítomnosti majitele vozidla a polil ho světle zelenou pastelovou barvou.

Barva se nacházela na střeše vozidla, předním a zadním okně, kdy zatekla i do odvodňovacích žlábků zavazadlového prostoru. Škoda na vozidle dosud nebyla zjištěna a ani majitelem vozidla vyčíslena," popsala obsah trestního oznámení policejní mluvčí Welnová.