„Kreslení do sněhu je oblíbená hra pro děti. Jak se maluje na sníh? Je to úplně jednoduché! Stačí vzít „vodovky“ a kalíšek s vodou na namáčení štětce a poté můžeme začít. Barvičky krásně vyniknou na bílém sněhu a můžete mít i v zimě pestrobarevné hřiště," řekl výkonný ředitel nově vzniklého občanského sdružení Dívčí Hrad pro Osoblažsko.

„Do sněhu se dá malovat i jiným způsobem než štětcem. Do pet láhví nalít obarvenou vodu - barvit můžete čímkoliv, co máte po ruce, silný černý čaj (hnědá) a ovocný čaj (růžová), další neobvyklejší barvy (zelenou a modrou) jsem zkoušela barvit „vodovkami“, ale ve výsledku byly barvy dost světlé, nejlépe vyšla rozmíchaná potravinářská barva na vajíčka z Velikonoc. Láhev zašroubovat víčkem, do něj propíchnout silným špendlíkem na nástěnky nebo jehlou dírku. Pak už stačí na hezky zasněženou bílou plochu stříkáním z lahví malovat obrázky dle vašeho přání," dodala Zdenka Spurná.

Přestože venku byl velký mráz, na hřiště dorazilo mnoho lidí. Akci přišel podpořit také zpěvák Cristo vlastním jménem Patrik Sloboda, který v obci vyrůstal. Během letošního roku bude v Dívčím Hradě natáčet svůj videoklip.

Veronika Spurná