Ve Valašském Meziříčí tento řetězec pump už dokonce aktuálně nabízí benzín za 33,90 Kč. Víte o výhodnější nabídce? Vzpomenete si, kdy naposledy bylo tankování levnější?

Faktem je, že benzín u českých čerpacích stanic je dnes v průměru levnější než před ruskou invazí na Ukrajinu. Důvodem jsou jak dohody těžařů OPEC, které během půlroku snížily ceny surové ropy na světových trzích o třetinu, tak silná koruna.

Zatímco v Polsku nebo v Německu řidiči stále zaplatí za litr benzínu přes čtyřicet korun, v Česku už průměrná cena benzínu klesla na hodnoty kolem 36 korun za litr. V průměru nejlevnější benzin v současnosti natankují řidiči v Karlovarském kraji, kde litr Naturalu stojí 35,51 Kč. Průměr v Moravskoslezském kraji je průměr 36 korun za litr naturalu a 37,40 Kč za litr nafty.

Válka na Ukrajině v celé Evropě rozkolísala trh s pohonnými hmotami a zvedla ceny benzínu i nafty na nová historická maxima. Natural se v Česku o prázdninách 2022 tankoval za 48 korun.

V březnu 2022, po prvním energetickém šoku na začátku války, se cena litru nafty v Česku přiblížila padesáti korunám. Současný trend zlevňování pohonných hmot je dlouho očekávaná dobrá zpráva po všech nečekaných turbulencích válečného roku 2022.