Koncert se koná v pátek 3. června, začíná ve 20 hodin, zahrají a zapějí během něj také jiné skupiny. Bruntálský koncert doplní ještě virtuózní svéráz Jindra Holubec, který do publika spolu se svým bratrem – a možná ještě i další posilou napere vydatnou dávku zdivočelého funky s prvky karlovického folkloru. Social Party z Opavy dodají temné emoce a osobitý kytarový zvuk a na prach a popel vše obrátí. Genital Destruction je místní grindcore kapela s milým bonusem v podobě holčičího řevu.

Co se týká Illness, jde o dvoučlennou kapelu z Brightonu, hrající chytlavý indie rock s nádechem matiky a noise, sami se hlásí ke kapelám jako Hella, Lightning Bolt, Shield Your Eyes či Pneu.

„V únoru vydali Illness svůj debutový dvanáctipalec, už poněkolikáté se vydali na cestu Evropou. Tenhle poklad ostrovních garáží by nebylo dobré si nechat ujít,“ řekl jeden z organizátorů koncertu Jakub Olejníček.

Na podobné vlně, jen ještě více od podlahy surfují i punkoví mistři Depakine Chrono, kteří se v Bruntále představili už vloni. Hudebním fajnšmekrům je nemusí nikdo nijak zvlášť představovat. „Ve zkratce pro neznalé – tepe to řádně,“ potvrdil Olejníček.