Pod Jubilantem, jak nazval letošní vánoční stromeček na bruntálském náměstí Míru místní fotograf Josef Vybíral, se ve středu večer sešli lidé, aby si společně zazpívali koledy při akci regionálních Deníků Česko zpívá koledy.

Po zahřívacích písničkách bruntálské kapely Arrest vystoupal na pódium před bývalou radnicí šéfredaktor Bruntálského a Krnovského deníku Dalibor Otáhal, aby popřál obyvatelům města krásné a spokojené vánoční svátky. Zároveň uvedl děti z místní Základní školy Okružní, aby zazpívaly pětici koled. Koledy děti zpívaly v pořadí Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal a Pásli ovce Valaši

Koledy zapěli školáci ze školy v Okružní ulici Vojta Pánek, Pavel Hanák a Damián Turták. V rukách přidržovali texty koled, které jim vytiskla paní učitelka Vlastimila Procházková. „Nejraději mám koledu Vánoce, Vánoce přicházejí, je to dobrovolná písnička," řekl Vojta Pánek, který se těší, co mu Ježíšek přinese pod stromeček. Rád by novou aktovku.

„Nejraději mám písničku Půjdem spolu do Betléma," hlásil Pavel Hanák, který si přeje od Ježíška auto na ovládání. Damián Turták by rád letadlo na ovládání, protože auto už má.

Zazpívat si koledy a předvánočně se naladit s Deníkem přišly celé rodiny, například Šprtelovi. „Starší syn Alex zpíval koledy na pódiu, s mladším synem Adamem jsme jej přišli podpořit," uvedla maminka Pavlína Šprtelová. „Máme rádi Vánoce. S manželem si je užíváme Jiřím víc, než v dětství. Vždyť je připravujeme pro naše děti. Radost v jejich očích pro nás znamená ze všeho nejvíc," dodala maminka.

Z předvánoční atmosféry mezi stánky s vonícím punčem, korbáčiky i domácí uzeninou měl vynikající dojem i místostarosta města Václav Mores: „Akce Deníku je velmi vydařená, má ve městě svou tradici, doufám, že bude ještě řadu let pokračovat. Těší mne, že máme u nás tolik zpěvných lidí, a že se podařilo tak skvěle naladit zdejší obyvatele na Vánoce."

Podobně milá předvánoční nálada panovala při akci regionálních Deníků Česko zpívá koledy na dvou místech v Krnově, ve Vrbně pod Pradědem, Světlé Hoře, v Janovicích u Krnova a v Petrovicích u Krnova.

Více se dočtete o předvánoční akci v Deníku.