Za 129 a půl milionu korun vznikne nový domov pro zdravotně postižené, terapeutické dílny i chráněné bydlení. Zhotovitelé už převzali stavbu.

Ukázky mysliveckých tradic byly součástí mysliveckého plesu, který proběhl loni ve Společenském domě v Bruntále a nebudou chybět ani na letošním plese.
Předseda bruntálských myslivců: Lov není jenom zábava, je to taky povinnost

"Jako dobrý hospodář se o krajský majetek musíme starat. Stávající objekty sociální služby Sagapo už neodpovídaly dnešním standardům, a tak jsme rozhodli o jejich demolici a výstavbě nových budov. Zlepšíme podmínky klientů i pracovní prostředí těch, kteří se o zdravotně postižené starají.

Taky je nezanedbatelné, že výrazně zhodnotíme majetek kraje," uvedl náměstek hejtmana kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania. Dodal, že z krajského rozpočtu půjde na revitalizaci 62,3 milionu korun, zbytek kraj získal z Evropských strukturálních fondů.

Zpěvák Matěj Ruppert se svou rodinou žije už sedmnáct let na pražském Andělu nedaleko parku Portheimka
Jak bydlí zpěvák Matěj Ruppert: obří videotéka i jídelní stůl vyrobený od táty

"Komplexní revitalizaci jsme na základě výběrového řízení svěřili společnosti EKOBAU INVEST. Vše by mělo být hotové na jaře příštího roku," řekl náměstek hejtmana kraje Jaroslav Kania. V Domově Sagapo žijí lidé s mentálním postižením a přidruženým tělesným handicapem nebo lidé s poruchami autistického spektra.

Michal Nesvadba při fotografování pro Deník 26. listopadu v Praze.
Michal Nesvadba: Prý nesmím umřít, říkal jeden chlapeček

V Bruntálu vyrostou tři přízemní budovy, kde najde domov 18 osob. Budou tam sociálně terapeutické dílny a dvě samostatné bezbariérové domácnosti chráněného bydlení. Nové zázemí získá i personál a vedení organizace. Během komplexní revitalizace budou stávající uživatelé bydlet v náhradních prostorách, které nabídla Obchodní akademie Bruntál.

Samolepka Podomní prodej je v Krnově zakázán aneb: „Na dveřích to máš napsané, čau“.
V boji s podomními prodejci v Krnově by měly pomoci i samolepky
Ilustrační foto.
Hyenismus: na sídlišti SPC ukradli auto upravené pro vozíčkáře