Bruntálský starosta František Struška označil rekonstrukci krytého plaveckého bazénu na wellness za jeden z milníků v moderní historii města. „Otevíráme stavbu, která se do novodobých dějin zapíše jako jedna z technicky a finančně nejnáročnějších, ne-li vůbec nejnáročnější, ale především jako stavba, která představuje základní kámen pro novou perspektivu našeho města,“ vyzdvihl 20. dubna při otevření wellness starosta František Struška. Podívat se přijelo na sto padesát hostů z regionu i kraje. Starostové, poslanci, senátor, policisté, strážníci i zástupci firem.

Radnice si od zprovoznění moderního relaxačního a společenského centra na Dukelské ulici slibuje vylepšení renomé města a také příliv obyvatel okolních obcí a měst a turistů. „Jen stěží se staneme městem, kam budou lidé ve velkém jezdit za prací. Ale máme dobré předpoklady k tomu, aby sem jezdili za odpočinkem,“ připomněl František Struška.

Otevření centra přítomný hejtman Jaroslav Palas si také slibuje od rekonstruovaného krytého bazénu zatraktivnění bruntálského regionu pro návštěvníky. Aby se zde žilo lépe místním, aby krajští úředníci věděli, že Moravskoslezský kraj nekončí Opavou, ale až Bruntálskem. „Chystáme celou řadu akcí, které budou přínosem pro zdejší obyvatele.

Například v rámci Bílé knihy chystáme dobudování infrastruktury, v tuto chvíli začínáme s výstavbou několika cest na Rýmařovsku, v plánu je rekonstrukce silnice z Bruntálu na Mezinu za sto milionů korun,“ prozradil plány kraje hejtman Palas. Senátor Jiří Žák vzpomínal, jak před třiceti lety vznikal bruntálský plavecký krytý bazén. „Vím, jaký byl jeho stav v poslední době. Všichni jsme si přáli, aby se sportoviště dostalo do té podoby, v jaké je dnes,“ zhodnotil Jiří Žák.

Senátor Jiří Žák se těšil, až si wellness pořádně užije. Zdůraznil přitom zásluhy krajského úřadu v čele s hejtmanem Evženem Tošenovským a jeho dnešním nástupcem Jaroslavem Palasem na realizaci náročné stavby.

Josef Strapáč, jednatel zhotovitelské společnosti Czasch spol. s r.o. poděkoval všem, kteří se na stavbě podíleli. „Dá se říct, že to byly stovky lidí, někteří méně, jiní více významní,“ uvedl Josef Strapáč a zároveň popřál zdar plavání a vodním radovánkám.

Vodní záchranáři a plavčíci bruntálského wellness, syn Tomáš a otec Bronislav Höfer spatřují v otevření centra nejen spousty zábavy, ale i povinností. Tréninky v bazénu a zvyšování kondice vyvažuje zodpovědnost za příchozí plavce i neplavce. „Nové atrakce a hodně lidí, to pro plavčíky znamená více míst, kde se musí hlídat bezpečnost,“ prohlásil šéf bruntálských vodních záchranářů Bronislav Höfer. Vstupné stanovili provozovatelé na pětaosmdesát korun s tím, že se jeho výše může ještě změnit.