Na silnici u internátu Střední průmyslové školy na Kavalcově ulici se povaloval třiapadesátiletý muž, který se obvykle objevuje v prostředí bezdomovců. Ačkoliv má trvalé bydliště hlášeno v Horním Benešově, alkoholu se ale oddává v Bruntále, kde ztěžuje život místním obyvatelům.

Neznámý není ani státním policistům, jelikož páchal v minulosti také závažné násilné trestné činy. Strážníci výtečníka probudili a z místa vykázali.
Na druhý den kradl stejný muž v obchodním domě Kaufland. I když šlo o zboží za pouhých dvaatřicet korun, museli opět přijet strážníci. Za uzmutou čokoládu mu nadělili dvousetkorunovou pokutu.

Pro změnu v Bille se vydal pro kořalku pětadvacetiletý nenechavec. Pracovník ostrahy jej viděl, že jde do regálu pro flašku kořalky, a když se vzdálil, už tam nebyla.

„Zloděj zjistil, že jej sleduje, a tak lahev vložil mezi jiné zboží. Prošel pokladnou, a když jej zastavili, začal hartusit, že jej omezují na jeho právech,“ řekl ředitel bruntálských městských policistů Pavel Petr. Byl podnapilý, proto jej strážníci sebrali a převezli na služebnu.Hlídač ho neviděl brát destilát, ani jej neměl právo kontrolovat, proto jej šacovali až strážníci.

Také musel na policii, kde určili jeho totožnost. V kapsách měl výtečník jen klíček a papírky. Strážníkům přiznal, ale že chtěl flašku opravdu ukrást, že si všiml hlídajícího nohsleda. „Viděl, že ho ostraha hlídá, tak ji zahodil a zamířil k pokladně,“ uvedl Pavel Petr.

Přestože jej uniformovaní muži přesvědčovali, aby už do obchodu nechodil, vydal se zpět lát muži z ostrahy. Oba po sobě pořvávali. Strážníci dali zlodějíčkovi dýchnout do přístroje, jenž v jeho těle odhalil přes dvě promile alkoholu. Tu začal prosit, aby nemusel na záchytnou stanici. Městští policisté mu vyměřili tisícikorunovou pokutu.