Bruntál se tak snaží dosáhnout co nejefektivnějšího způsobu nakládání s odpady i přispět svým dílem k šetrnému přístupu k životnímu prostředí.

„Do těchto kontejnerů patří drobnější kovový odpad, který lze skrz otvor bez problémů prostrčit – plechovky od nápojů a konzerv, kovové tuby, alobal, kovové zátky, víčka, krabičky, hřebíky, šroubky, kancelářské sponky a další drobné kovové odpady,“ informoval mluvčí města Jiří Ondrášek.

Věra Sosnarová z Brna.
Poznámka Františka Kuby: Hnízdo a Sosnarová

Naopak do těchto kontejnerů nepatří plechovky od barev a jiných nebezpečných látek, tlakové nádoby ani domácí spotřebiče a jiná vysloužilá zařízení složená z více materiálů. Tyto druhy odpadů se třídí na sběrných dvorech samostatně. Nepatří do nich ani těžké nebo toxické kovy, jakou jsou olovo či rtuť.

Odpadové nádoby poskytla společností EKO-KO a byly umístěny v ulicích a lokalitách: Rýmařovská, Uhlířská 10, Dělnická 6, Dělnická 15, Uhlířská 24, U Rybníka 10, Jungmannova, Nezvalova 26, Květná 48, Dvořákova 4, K. H. Máchy, ČSA 7, Jiráskova 12, Pionýrská 1 a Partyzánská. Dalších patnáct kontejnerů společnost EKO-KOM dodá na podzim tohoto roku. Kontejnery na kov jsou stříbrošedé s úzkým vhazovacím otvorem.

Ilustrační foto.
TIP Deníku: V Krnově vystoupí Spirituál kvintet. Už naposledy
Ilustrační foto.
O prázdninách jsou školy plné stavbařů a řemeslníků místo dětí