Město se značením kol začalo prostřednictvím městské policie v roce 2016 a od té doby podle údajů radnice prokazatelně klesl počet krádeží jízdních kol.

Označená jízdní kola budou zaregistrována nejen do databáze města Bruntálu, ale i do celorepublikové databáze. To by mělo odradit pachatele od krádeží a usnadnit identifikaci odcizených jízdních kol a pátrání po nich.

Značení jízdních kol je zdarma a je určeno výhradně pro občany s trvalým pobytem na území Bruntálu. Radnice na projekt získala podporu, toto preventivní opatření hradí z devadesáti procent Ministerstvo vnitra ČR, zbývajících deset procent platí město Bruntál.

Ilustrační foto.

Zájemci si musí osobně nebo telefonicky na Městské policii Bruntál domluvit termín a v dohodnutém čase přijít i s kolem na stanici městské policie. S sebou potřebuje také průkaz totožnosti a doklady o nabytí kola.

Je nutné, aby kolo bylo před značením umyté. Vlastní značení a evidence trvá přibližně 30 minut. Městská policie má připravené termíny značení na březen, duben, květen a červen.