Tehdy řada obyvatel města pracovala v průmyslu a zemědělství. Protože bylo nejen místních, ale i nových přistěhovalců hodně, bylo nutné postavit byty. Přesto, že první porevoluční prezident Václav Havel označil panelové domy za „králíkárny", byli místní lidé rádi, že mají kde bydlet.

„Šlo o věžáky s výtahem, což tehdy nebylo rozhodně pravidlem. Tehdy to byly vysoce moderní stavby, které udivovaly," řekl pamětník, historik a bruntálský kronikář Josef Cepek. Právě on nalezl fotky z výstavby města v archivu městské expozice a podělil se o ně se čtenáři Deníku.

A přidal ještě jeden zajímavý snímek ze sousední Zeyerovy ulice. Ze snímku je patrné, že pod Petrinem už stála budova mateřské školy. „Co ale už zřejmě nikdy neuvidíte, to jsou hokejisté na Kobylím potoce," dodal Josef Cepek. Dnes už se tady hokej nehraje, ale bývalo to zvykem, než vznikl zimní stadion na Staroměstské ulici.

.

Pohled shůry na věžáky v Pionýrské ulici, v pozadí Uhlířský vrch.

.

A je hotovo. Stavební dělníky vystřídali noví obyvatelé Pionýrské ulice.

.

Malí hokejisté už v Zeyerově ulici nesportují, využít mohou nyní zimní stadion v ulici Staroměstské. snímky: archiv Josefa Cepka