Poslali jsme již projekt, který bude vyhodnocen v průběhu srpna. V případě úspěchu by v říjnu mohlo dojít k samotné realizaci stavby,“ potvrdil starosta města Bohumír Kamenec, který věří, že do třetice již Břidličná se žádostí uspěje.

„Učinili jsme všechny potřebné kroky,“ uvedl Bohumír Kamenec k tématu, který hýbe Břidličnou. Na kanalizaci naváže rekonstrukce veřejného osvětlení, silnic i chodníků. „Také musíme zajistit vyšší informovanost našich obyvatel. Nedávná vichřice narušila dráty rozhlasu. Lidé jsou odkázáni pouze na webové stránky nebo na úřední desku,“ pokračoval Bohumír Kamenec.

V říjnu chtějí ve městě rozjet zkušební provoz bezdrátového vysílání s investicí ve výši milion čtyři sta tisíc korun. V červnu získala dotace prostřednictvím radnice tamní škola. „Také jsme uspěli se žádostí o projektovou dokumentaci na hřiště u školy. Padesát procent z potřebných 480 tisíc korun nám přiřkl regionální operační program. Čeká nás výběrové řízení na projektanta,“ konstatoval Bohumír Kamenec.

V příštím roce požádá město o dotaci na samotné práce v rozsahu asi deseti milionů korun na realizaci celkového projektu. „Hřiště chceme víceúčelové, pro všechny obyvatele Břidličné. Chceme horolezeckou stěnu, běžecké dráhy, hřiště pro míčové hry, ale i písek a posezení pro matky s dětmi,“ shrnul plány starosta. Po výstavbě přijde na řadu oprava tělocvičny. Nutná je práce na podlahách, klimatizaci, sociálních zařízeních, šatnách i dalších prostorách.