VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Břidličné je po volbách dusno

Břidličná, Karlova Studánka - Leták špinící vedení radnice Břidličné a jejích servisních společností se objevil ještě před termínem komunálních voleb. Místostarosta Jan Opatrný za útokem vidí i spojitost s Ludvíkem Zifčákem z Karlovy Studánky.

17.10.2014 5
SDÍLEJ:

Pamflet, který ještě v den voleb vylepil neznámý člověk na bytové domy ve dvou částech města Břidličná, špiní vedení radnice i jejich rodiny.Foto: DENÍK / Karel Janeček

„Začínám mít pocit, že jsem všemohoucí," nemohl uvěřit obvinění místostarosty města Břidličná Jana Opatrného provozovatel Hotelu Džbán v lázeňské Karlově Studánce Ludvík Zifčák. Obě strany sporu se shodnou jen na jediném: emočně vypjatá situace nastala v době povolebního vyjednávání o ovládnutí postu starosty, místostarosty, zastupitelů a radních, kteří mají být hybnou silou v Břidličné po následující čtyři roky.

Naposledy se den před komunálními volbami objevil hanlivý pamflet vylepený na panelových domech v sídlištích Jesenická a nad společenským domem. Starostu Bohumila Kamence viní neznámý pisatel ze zvýhodňování jeho syna, napadá manželku místostarosty Opatrného, šije též do rodiny Dušana Blažka ze Správy domů Břidličná a jeho manželky.

Pisatel neopomněl pošpinit všechno a všechny, kteří jsou jakkoliv spojeni s dosavadním vedením města.

Vše oznámí policistům

Komunální volby v Břidličné budou mít pravděpodobně nepříjemnou dohru. Starosta Bohumír Kamenec zvažuje podat trestní oznámení na neznámého pachatele. Ve městě se totiž těsně před volbami objevily letáky, které hanobily starostu, jeho rodinu i místostarostu Jana Opatrného a další zastupitele.

„Uvažuji o podání trestního oznámení na neznámého pachatele za urážku na cti mé i mé rodiny," potvrdil Deníku stávající starosta Bohumír Kamenec.

Mnohem otevřenější v pátrání po pachateli hanopisu byl místostarosta Břidličné Jan Opatrný. „Za vším podle našich informací stojí nezávislí kandidáti spojení s fotbalovým oddílem, který podporuje bývalý agent komunistické Státní bezpečnosti (StB) Ludvík Zifčák," citovala Opatrného zpráva agentury Studio STA.

Povolební vyjednávání o koalici v Břidličné bude podle místostarosty velmi komplikované a voliči prý mohou být nepříjemně překvapeni.

„Břidličnou mohou v následujícím čtyřletém volebním období ovládnout zastupitelé, kteří byli sice řádně zvoleni, ale mají spojitost s nedůvěryhodnými subjekty. Jeden ze zvolených zastupitelů je zároveň švagrem bývalého agenta StB Ludvíka Zifčáka," řekl pro STA Jan Opatrný. Podobná situace ve městě po volbách ještě nenastala.

„Nejsme na takové jednání zvyklí. Mrzí mě, že se někdo takto realizuje, a špiní všechny okolo," vyjádřil se starosta Kamenec.

Ani Krista prý neukřižoval

Ludvík Zifčák z Karlovy Studánky striktně odmítl, že by stál za zmíněným pamfletem.

„To už je opravdu zralé pro doktora Chocholouška. Dávám čestné slovo, že kdyby se někde objevila informace o tom, že jsem stál za smrtí Václava Havla, tak v tom nejedu, stejně tak jako že jsem nespáchal atentát na císaře pána a dokonce jsem ani neukřižoval Krista," reagoval na dotazy Deníku obyvatel Karlovy Studánky Ludvík Zifčák.

Sám je překvapen, jaký jde z jeho osoby strach. I pětadvacet let po listopadu 1989, kdy na Národní třídě sehrál mrtvého studenta Šmída.

„Jak vidíš, jde z mé osoby strach a tak se nyní ani nedivím, těm volebním vojenským a policejním manévrům v Karlové Studánce. Co kdyby to ten Zifčák tam vyhrál?! Ten Opatrný, ačkoli ho vůbec neznám, je totálně zralý na kazajku," dodal Zifčák.

Krajská policejní mluvčí Gabriela Holčáková se vyjádřila k obviněním, která padla pro změnu v souvislosti s konáním komunálních voleb v Karlově Studánce, kde starostka Radka Chudová vyškrtla ze seznamu voličů více, než dvacet osob.

„Policisté předmětného teritoria prověřují celkem tři podání v souvislosti s volbami. Do současnosti nebyly zjištěny informace, jež by nasvědčovaly spáchání trestného činu, nicméně prověřování pokračuje," uvedla Holčáková.

Autor: Karel Janeček

17.10.2014 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 650 Kč

Prodavači v prodejnách Pokladní - prodavač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14650 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Rýmařov, výuční list nebo praxe výhodou, stravenky, 5 týdnů ŘD, , Výběrové řízení proběhne na ÚP Bruntál dne 26.3.2018 v 9:30 , hlásit se na e - mail : seveckova@penny.cz nebo na tel. č. 724 105 525, Z : 28.2.2018. Pracoviště: Penny market s.r.o. - prodejna rýmařov, Opavská, č.p. 1300, 795 01 Rýmařov. Informace: Monika Ševečková, +420 724 105 525.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 15 390 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o seniory (kromě péče o zdravotně postižené) Aktivizační pracovník. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15390 kč, mzda max. 25100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI – AKTIVIZAČNÍ PRACOVNÍK, • místo výkonu práce: Domov pro seniory Vrbno, p. o. , Mnichov 262, 793 26, Vrbno pod Pradědem., • úvazek: 1,0, • platové zařazení: 6. – 7. platová třída (od 15390,- Kč až 25100,-Kč) + zákonné, příplatky, Požadavky, • dosažení věku 18 let, • minimálně úplné střední odborné vzdělání s maturitou, • bezúhonnost, • schopnost empatie a komunikace s uživateli, • schopnost samostatné práce, pečlivost, spolehlivost, flexibilita, tvořivost,, kreativita, • průběžné vzdělávání, kurz, • práce na PC, Charakteristika vykonávané práce:, • zabezpečuje aktivizační činnosti v zařízení směřující k rozvíjení osobnosti, zájmů,, znalostí, tvořivých schopností uživatelů (nácvik motorických, psychických a, sociálních schopností a dovedností uživatelů, provádění volnočasových aktivit), • velmi dobré komunikační a organizační schopnosti, • zabezpečení socioterapeutických činností, • organizuje informační besedy, tematické přednášky, čtení knih, soutěže,, hudební představení, podílí se na pilotních projektech organizace, výlety a, příležitostní akce pro uživatele sociálních služeb apod., • řádné vedení záznamů o pracovní činnosti, Písemná přihláška zájemce musí obsahovat tyto náležitosti:, • jméno, příjmení uchazeče, telefonní kontakt, • datum a místo narození uchazeče, • státní příslušnost uchazeče, • místo trvalého pobytu uchazeče, • datum a podpis uchazeče, K přihlášce je nutno doložit tyto doklady:, • strukturovaný životopis, • výpis z evidence Rejstříku trestu ne starší 3 měsíce,, • ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, • motivační dopis, • souhlas se zpracováním osobních údajů – materiály budou v případě splnění všech představ podstoupeny pro výběrové řízení na tuto pozici., Nástup možný: dle dohody., Materiály zasílejte online do 11. 5. 2018 na adresu: reditel@dps-vrbno.cz., Z : 23.4.2018. Pracoviště: Domov pro seniory vrbno, příspěvková organizace, 793 26 Vrbno pod Pradědem. Informace: Jan Vavřík, +420 554 752 227.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 17 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Ostraha. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Změna provedena dne 21.10.2016, místo výkonu práce : Krnov, Revoluční 49, příjemné vystupování, bezúhonnost, praxe výhodou, hlásit se na tel. č. 775872835 / po - pá vždy od 9.00 do 15.00 hodin /, Z : 20.6.2016 A : 23.10.2017 A : 24.4.2018. Pracoviště: Pharm invest s.r.o. - pracoviště krnov, Revoluční, č.p. 958, 794 01 Krnov 1. Informace: Škubalová, +420 775 872 835.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 22 960 Kč

Všeobecné sestry bez specializace Všeobecná sestra. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22960 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkou práce : Krnov, Rooseveltova 51, Požadavky: 10 platová třída uvedená v příloze č. 3 - dle odpracovanýc let, příplatek za směnnost, noční příplatky, příplaky za práci v So a Ne., , Předpoklady: VŠ vzdělání, příp. VOŠ v oblasti zdravotnictví, osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dozoru, praxe v oboru vítána, výhodou zkušenosti s prací v sociálních službách se seniory schopnost empatie a laskavý přístup ke klientům. , , Hlásit se na e - mail h.havlikova@dskrnov.cz, Z : 9.4.2018. Pracoviště: Domov pro seniory krnov, Rooseveltova, č.p. 2141, 794 01 Krnov 1. Informace: Hana Havlíková, +420 554 684 636.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vládní návštěva Moravskoslezského kraje, 25. dubna 2018 - zastávka v Gutech, u místa kde vyhořel Kostel Božího Těla. Premiéra Andreje Babiše a ministry společně s hejtmanem Ivo Vondrákem doprovázela i starostka Třince Věra Palkovská.
133

Vládní návštěva v kraji skončila. Kam Babiš s ministry zamířil? Podívejte se!

"Co nesežere kůrovec to povalí vichřice." Holiny v okolí obce Petrovice.
28

Poslanci pošlou do lesů na sever Moravy inspekci. Stav je katastrofální

Krnovští gymnazisté uspěli v Biologické olympiádě

Nedávno se ve Středisku přírodovědců v Ostravě sešli nejlepší biologové moravskoslezských středních škol, aby poměřili své znalosti v krajském kole Biologické olympiády. Hlavním tématem obou kategorií byly odpady v přírodě.

Pozor na kola! Zámek nestačí

Kola zmizela v minulých dnech ze stojanů i ze sklepa. Jen minulé úterý řešili policisté tři krádeže.

Dobrovolník Ondřej už více než rok pomáhá Jiřímu

Na začátku byla touha dělat něco užitečného. A tak se osmatřicetiletý Ondřej z Krnova stal dobrovolníkem.

Ministr Brabec: S další miliardou na kotle zmizí z ovzduší tuny a tuny prachu

/ROZHOVOR/ Ministr životního prostředí v demisi Richard Brabec v úterý na krajském úřadě v Ostravě uzavřel dobrovolnou dohodu s Třineckými železárnami a Moravskoslezským krajem, která by měla přispět ke zlepšení ovzduší v regionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT