Letošního předjubilejního pokračování zábavného setkání se letos účastnily sice pouze čtyři posádky, ale o to bylo klání zajímavější. „Do poslední disciplíny nebylo možné určit vítěze, natolik byly výkony soutěžních dvojic vyrovnané. Samozřejmě jsme hodnotili i umělecký dojem jednotlivých posádek,“ řekl Deníku andělskohorský starosta Dušan Vavřík.

Soutěžilo se celkem v jedenácti netradičních disciplínách, a to v sekání sekyrkou do terče na přesnost zásahu, řezání dříví na čas, házení polenem na dálku, střelbě z kuše a vzduchové pušky, jízdě zručnosti, zahrnující nacouvání a vyjetí do a z garáže a slalomové jízdě. Dále se utkali soutěžící v házení kroužků na cíl, rozdělávání ohně a běhu medvěda v pytli. Medvědem byl starosta Dušan Vavřík, soutěžící jej museli obskákat v pytli.

Na startu zajímavého klání se sjela vozidla bez technických průkazů, tři z nich majitelé postavili ze starých, vysloužilých automobilů. Pouze vítězná posádka ve složení Daniel Hrnčár a Zbyněk Boháč vyjela na stroji, který v obci slouží na odvoz materiálu a listí. „Takzvaný fúrik, jak my tomu říkáme, zvládli řídit oba muži dobře, i když měli v cíli nejpomalejší čas. Všechno však dohnali na jednotlivých disciplínách,“ uvedl Vavřík.

Za vítěznou dvojicí přijeli do cíle účastníci Emil Novotný starší a mladší, následováni třetími Miroslavem Novotným a Herbertem Kühnelem, na čtvrtém místě se umístila jediná ženská posádka Markéta a Vendula Štajgrovy, děvčata si říkají Barbíny.

Obě dámy s velkým přehledem udělaly na publikum nejlepší umělecký dojem, hlavně díky svému historickému oblečení. Shlédnout je můžete na webu Deníku. „Příští ročník soutěže bude již desátým, jubilejním. Věříme, že se jej zúčastní daleko větší počet posádek v netradičních vozidlech,“ vyzval starosta Vavřík.