Titul nejlepší jezdkyně pardubického závodiště získala jedenáctiletá slečna v disciplínách drezura, parkur a cross s poníkem Sagarem. Pokořila v nich jedenáct soupeřek. Mistryní Česka ve všestrannosti se stala i předloni. Před třemi lety vyhrála další mistrovství Česka, tentokrát v drezůře. Úspěch se nedostavil jen tak, předcházela mu každodenní dřina. O koně se musí denně starat, hřebelcovat ke a čistit jim stáje.

Viktorka se o čtyřnohé miláčky stará ráda, odměňuje je ovsem, senem, rohlíky, jablíčky i jinými pamlsky. Své povinnosti stíhá nadmíru dobře. Slaví nejen závodní úspěchy, je zároveň nejlepší ze třídy v bruntálské škole na Cihelní ulici. Jako jediná má samé jedničky. Až bude Viktorce dvanáct let, přestoupí mezi starší závodnice. „Tehdy může závodit už i na velkých koních,“ řekl otec Milan Theimer.

Velké koně by však Viktorka chtěla sedlat až v příštím roce. Zatím chce závodit s poníkem Sagarem. „Vloni jsem vyhrála na Sagarovi, rok předtím jsem zvítězila s Tublatankou a předtím s Laskonkou,“ řekla Viktorka. Pro ovládání Sagara využívá váhy těla. „Mám otěže s udidlem, které má poník v tlamě. Když chci vyjet rychleji, zmáčknu jej ve slabinách. Když ho chci zastavit, stisknu kolena a jemně udělám zádrž rukou,“ uvedla Theimerová.

Závodění i bolí. Na mistrovství Viktorku vezli záchranáři ze závodiště přímo do špitálu. Při parkurovém skákání spadla a kůň jí prošlápnul záda. Vrátila se, neohroženě na poníka znovu nasedla a závod dokončila. Za svou sveřepost získala cenu fair play.

„Trénuji skoro každý den, o víkendech jezdívám po závodech. Rodiče mě ke koním vedou odmala. Na koni jsem začala jezdit od chvíle, kdy jsem se poprvé jako malé dítě posadila,“ řekla Viktorka. Nyní jde v rodinných šlépějích i čtyřletá dcera Terezka, která jezdí na Laskonce, poníkovi, se kterým dříve vítězila sestra Viktorka. „Zatím stíhám školu, tréninky i závody, a snad to i tak zůstane,“ přála si Viktorka.

Ke koníčkům vedou Viktorku Theimerovou rodiče, bývalí elitní závodníci. Maminka Naďa je mistryní republiky z roku 1998, tatínek Milan se stal v roce 1989 posledním mistrem ČSSR ve všestrannosti, v roce 1990 se stal mistrem Česka. Závodil v cizině, ve Velké pardubické jel v roce 1992. Je rovněž šéfem disciplinární komise České jezdecké federace. Širší veřejnost jej zná jako komentátora Velké pardubické.