Už samotná cesta parním vláčkem bude pro mnohé překvapením. Všichni cestující, kteří se oblečou do dobových kostýmů meziválečného období, mohou získat 50 procent slevu na jízdném.

Cirkus a skořápkáři

Pro návštěvníky je připraven netradiční program v duchu prvorepublikové pouti, cirkusových čísel, vystoupení akrobatů z Cirkusu trochu jinak a dalších netradičních podívaných. Můžete si vyzkoušet obehrát podvodného hráče ve skořápkách. Poslechnout si prvorepublikové písně v podání kapely nebo flašinetáře. K ochutnání budou nabízeny regionální speciality.

Fajné léto

Program cirkusové podívané je vytvořen v rámci projektu Fajné léto 2012. Jedná se o sérii kulturních akcí po celém Moravskoslezském kraji. Celkem zahrnuje 12 objektů technického rázu, takzvané Techno trasy, ve kterých je připraven zábavný program.

Vzhůru do Karlovic

Další akce v našem regionu proběhne o týden později, v neděli 1. září v objektu Kosárny v Karlovicích. Můžete se přijít podívat na práci kovářů, kteří budou pracovat na dvou technicky i historicky rozdílných zařízeních.

Vyzkoušíte si sekání trávy kosou, snopkování slámy nebo hod podkovou. Při práci můžete sledovat výrobce svíček, keramiky nebo práci několika uměleckých řezbářů. Vše bude doplněno ochutnávkou gastronomických specialit regionu za zvuků lidových písní. Akcí je více než dost, tak neseďte doma, vezměte děti a vyrazte za zábavou.

Anna Dohnalová