V uplynulých týdnech probíhala rozsáhlá oprava také na silnici, která prochází Petrovicemi, a to od křižovatky u obecního úřadu až k mostu „u Cziráků". Celkem se renovoval úsek v délce 1,8 kilometrů. Jednalo se o investici Moravskoslezského kraje, stavbu prováděla společnost Silnice Morava.

„Osobně jsem velmi rád, že se na opravu našly prostředky, protože se jednalo o komunikaci, která na tuto renovaci již dlouho čekala. Petrovice jsou již více jak deset let vesnickou památkovou zónou. Zabezpečení kvalitní a bezpečné dopravní infrastruktury je stejně důležité i zde na malých obcích.

Se silničáři dlouhodobě dobře spolupracujeme a jsme rádi, že tomu může být i nadále," uvedl starosta Petrovic Luboš Kmínek.

S novou silnicí jsou spokojeni také v Jindřichově, plánovaná oprava povrchu části komunikace Jindřichov Třemešná zde probíhala v září. Řidiči objížděli uzavírku ve směru na Vysokou Arnultovice, obsluhovány nebyly dvě autobusové zastávky.

„Tyto komplikace jsou za námi a místním i projíždějícím řidičům nyní slouží nově opravená silnice. Je tak částečně naplněno očekávání obcí Jindřichova, Janova a Petrovic, které o rekonstrukci ve spolupráci s Moravskoslezským krajem usilovaly," doplnil starosta Jindřichova Vlastimil Adámek.

Gabriela Mathiasová