Hotovo! A přestřihnuto! Slavnostní otevření umělého trávníku je minulostí. Stejně jako letité diskuze nad jeho výstavbou. Starostka Renata Ramazanová dala v sobotu krnovskému fotbalu příznačnou zelenou. To když spolu s generalitou klubu přestřihla slavnostní pásku. Krnov se tak konečně může pochlubit nejmodernějším hřištěm třetí generace. Jedním z nejlepších v České republice!

Trávník, jehož syp tvoří tři části, a tedy kokosové vlákno, korek a přírodní složka, spadá pod naprostou špičku tuzemských povrchů. „Je vysoce kvalitní! Jeden z nejlepších v republice, takových je u nás snad jen pět nebo šest. Jedná se o nejmodernější trend,“ prozradil předseda fotbalového klubu Vlastimil Gřunděl.

Umělý trávník rovná se zranění. Takový mýtus provází většinu syntetických povrchů. „Vyvedu vás z omylu, to se týká pouze starších typů s gumovým granulátem,“ prozradil Gřunděl a dodal: „Ten navíc přes léto zapáchá a pálí z něj nohy, kdežto přírodní složkamánormální teplotu jako hlína, což je přednost tohoto typu,“ pokračoval.

Chtějí modernizaci

Generalita krnovského klubu čerpala zkušenosti v Rožnově pod Radhoštěm, kde je stejný typ trávníku už v ostrém provozu. „Jejich ohlasy byly jednoznačně pozitivní. Dokonce už nechtějí hrát na přírodním hřišti,“ doplnil.

Financování projektu podpořilo dotací i město Krnov. Hřiště má za sebou teprve první etapu finálního konceptu. Tu tvoří výstavba pouze samotného umělého trávníku. Zábradlí, zavlažování, osvětlení a další prvky přibudou po novém roce. Realizace nového hřiště se zhostila společnost EKKL Kroměříž, která vyhrála výběrové řízení. Stavební práce započaly letos v srpnu. „Přístup dodavatele byl perfektní. Stavba se obešla bez větších problémů, ty dílčí firma bleskově vyřešila,“ chválil Gřunděl. Špičkový povrch neohrozí ani povětrnostní podmínky. Déšť? V žádném případě nevadí. A údržba? „Minimální,“ dodal Gřunděl.

Modernizace krnovského stadionu minimálně do příštího roku skončí u druhé etapy. „Momentálně nemohu plánovat nic,“ nastínil předseda klubu. „Samozřejmě bychom chtěli například malou tribunu směrem na Petrovickou ulici, ale v současnosti si netroufám nic odhadnout,“ dodal Vlastimil Gřunděl. Proč? Krnovský fotbal zkrátka postrádá finance. „Vše je o penězích, mohu dávat návrhy, ale jestli neprojdou radou a zastupitelstvem, tak pochopitelně nemůžeme nic získat,“ vysvětlil. „Je to spíše otázkou koncepce města a krnovských sportovišť. To my v klubu nemůžeme ovlivnit,“ uzavřel Gřunděl.