"Jazzový koncert ostravského bandu Borise Urbánka je vlastně takový experiment. Když město umožňuje pronajmout si na radnici prostory kavárny, tak jsem si řekl, že to vyzkouším. Každopádně si myslím, že to bude zábavné," pozval fanoušky jazzu a slavné kavárny krnovský galerista a muzikant Tomáš Edelsberger z galerie Edel.

Jazzový koncert

KDY: 28. dubna ve 20 hodin
KDE: Městská kavárna v krnovské radnici

Rovněž Krnovanům doporučil ten samý den vyrazit do Úvalna na Rychtu, kde začíná výstava dvou polských výtvarníků, kteří se inspirovali v Japonsku.

Radniční restaurant v Krnově.
Prestižní Radniční restaurant v budově krnovské radnice už neotevře

Galerie na Rychtě v Úvalně právě bilancuje první dekádu své existence. Úvalno s tisícovkou obyvatel provozuje prestižní galerii, o které mluví s nadšením čeští i polští umělci. Atmosféru vernisáží v Galerii na Rychtě milují návštěvníci z Krnovska, Opavska i z Polska. Umělci zvučných jmen si považují za čest, že mohli své dílo prezentovat v Úvalně.

Nyní se na Rychtě chystá výstava Sensorium, která představí díla polských umělců Aleksandry Janik a Grzegorze Gajose. Jde o díla, která byla realizovaná během jejich pobytu v Tokiu.

Výstava Sensorium

KDY: vernisáž 28. dubna v 17 hodin
KDE: Galerie na Rychtě, Úvalno

Vztahy a vazby člověka k místu, jejich dynamické proměny, každodenní události, potřeby a touhy se pro autory staly uměleckou dílnou a zdrojem japonské inspirace. Pobyt v Tokiu byl výrazem schopnosti či neschopnosti zakořenit v jedné realitě.

Koncert Ivana Mládka v Úvalně, v galerii na Rychtě, 22. dubna 2022.
Ivan Mládek potěšil fanoušky v Úvalně. Rychtou se nesl nejen Jožin z Bažin

"Kreativně jsme objevili Tokio, jeho rozsáhlý a komplikovaný organismus, neustále se měnící v čase i v našem vědomí. Díla prezentovaná na výstavě jsou otevřeným zážitkem místa, apoteózou jeho rozmanitosti a mozaikovitosti. Práce na nich byla i o něčem víc. Šlo o to porozumět sobě i druhým, překročit komfortní zónu a zavedené kategorie vlastní identity," zvou na svou výstavu do Úvalna autoři Aleksandra Janik a Grzegorz Gajos.