"Dnes po 17. hodině bylo policistům oznámeno, že v místním vodním toku v oblasti Arnultovic, Jindřichova a Janova na Bruntálsku bylo spatřeno lidské tělo a následně vytaženo na břeh. Jednalo se tělo muže, bez známek života. Byla nařízena soudní pitva," uvedla k události mluvčí policie Soňa Štětinská s tím, že ve vodě bylo vidět také další tělo, podle předběžných informací ženské. 

VŠECHNY ČLÁNKY K TÉMATU NAJDETE ZDE

"Policisté učinili na místě prvotní úkony, ve kterých i nadále pokračují, zejména tedy směřující ke ztotožnění osoby. Stejně tak zjišťují a shromažďují veškeré informace, které se události týkají. Dosud nebylo nalezeno, přičemž pátrací akce je již vzhledem ke světelným podmínkám ukončena. Bude však pokračovat i zítra. Policisté v této souvislosti vzhledem k lokalizaci poblíž hranic s Polskou republikou již informovali také polské kolegy. Vzhledem k charakteru události probíhala na místě úzká součinnost policistů a hasičů," dodala Štětínská.

"Účastnili jsme se pátrání po dvou osobách. Jednu jsme vytáhli mrtvou z vody. Další jsme ještě nenašli. Celou událost si už převzala policie, která bude dál organizovat pátrání," uvedl pro Deník mluvčí moravskoslezských hasičů Marek Gašparin a potvrdil, že s ohledem na tmu bylo pátrání přerušeno. Pokračovat bude ráno.

SITUACE NA BRUNTÁLSKU

V Jeseníkách pršelo celou sobotu, vodoměrná stanice v Mnichově na Černé Opavě vyhlásila odpoledne druhý stupeň povodňové aktivity.

Velká voda pak postupovala od Vrbna a Karlovic dolů po proudu. Po 16. hodině v Jeseníkách pršet přestalo, vzápětí byl ale vyhlášen první povodňový stupeň také na řece Opavě v Karlovicích - VÍCE O SITUACI ZDE.

Už v sobotu dopoledne v souvislosti s aktuální vlnou dešťů, která zasáhla Českou republiku, měli moravskoslezští hasiči na svém kontě více než 325 zásahů.

V porovnání s předchozími dvěma dny se výjezdová činnost hasičů v průběhu sobotního dopoledne částečně uklidnila. Hladiny řek v sobotu v Moravskoslezském kraji klesly. 

NEDĚLNÍ PŘEDPOVĚĎ

V sobotu vpodvečer platil první stupeň povodňové aktivity na čtyřech místech v kraji. Situaci ale mohou zhoršit nedělní očekávané srážky, a to v Beskydech i v Jeseníkách. Do pondělí zde může spadnout kolem 90 milimetrů srážek za 48 hodin.

"S očekávaným návratem vydatnějších srážek v průběhu nadcházející neděle však lze předpokládat, že čísla počtu událostí moravskoslezských hasičů opět porostou," uvedl mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje Marek Gašparín.