„Právě nás přepadli a odnesli peníze,“ oznámila telefonem pracovnice pobočky České pošty ve Slezských Rudolticích na policii.

Na místo vyrazili nejdříve policisté z místního oddělení. Z Krnova do vzdálených Rudoltic vyjel ihned policejní technik a také psovod. „Dobrý den, před chvílí vjeli autem na pole u našeho statku dva kluci a vůz zapálili. Někam utekli,“ oznámil na operační středisko hasičů Jiří Pargáč z Amalína.

K požáru vyrazila nejbližší jednotka dobrovolných hasičů a také profesionální hasiči z Krnova. Ve chvíli, kdy v centru obce policejní psovod hledal pachové stopy a na místo dorazil policejní technik, bojovali hasiči na poli u statku s požárem fiatu. Oheň se podařilo zdolat během chvilky.

Hasiči však nemohli ani po uhašení odjet, museli vyrazit i s profesionálními kolegy, kteří z Krnova dorazili až po uhašení požáru k vodní nádrži. Do ní spadlo vozidlo i s lupičem. Vytažení auta z vodní nádrže Hasiči přijeli k nádrži, kde bylo uprostřed vozidlo převrácené na střechu. „Jeden z mužů se pohotově vrhl do vody a zkontroloval, zda ve vozidle nejsou zraněné osoby.

„Je tu čisto, ani osoby ani věci se ve vozidle nenacházejí. Ale budeme potřebovat vyprošťovák,“ hlesl hasič. Velitel zásahu si vyžádal pomoc speciálního vyproštovacího vozidla. To však muselo na místo dojet až z dalekého Bruntálu.

Mezitím k nádrži dorazilo přes čtyřicet policistů, kteří se vydali za policejním psovodem pátrat po útočníkovi, který přepadl pobočku pošty. Rojnice musela urazit přes tři kilometry. Až za česko – polskou hranicí byl lupič zadržen. Peníze však stihl cestou odhodit, proto je musel policejní psovod najít.

Mezi tím, co šli policisté po stopách unikajícího kriminálníka, se hasičům podařilo vyprostit pomocí jeřábu utopené vozidlo. Cvičení bylo ukončeno a i přihlížející zasahujícím složkám zatleskali.

„Takovéto velké součinnostní cvičení hasičů a policie se v novodobé historii na území okresu Bruntál neuskutečnilo. Jsem přesvědčen, že mělo smysl, jelikož obě složky mohly nahlédnout do svého systému práce. Někde jsme se křížili, jelikož máme jiné předpisy a povinnosti. Tímto cvičením však došlo k výraznému sladění postupů,“ sdělil Jiří Patrovský, ředitel Hasičského záchranného sboru Bruntál, který celé cvičení sledoval.