„Zájemci by se měli přihlásit co nejdříve. Některé kurzy už mají skoro plnou kapacitu, druhý ročník angličtiny už je dokonce vyprodaný," upozornila koordinátorka Univerzity třetího věku Dagmar Kalivodová. Zájmové denní studium připravila univerzita pro všechny bez rozdílu ukončeného vzdělání.

Učebny se pro studenty otevřou ve Výukových centrech v Opavě a Krnově, která provozuje Slezská univerzita.

Nabídka kurzů je opravdu pestrá. V Opavě si můžete vybrat přednáškový cyklus Cestování a gastronomie v zimním semestru, na který v letním semestru navážou přednášky z historie a současnosti českého lázeňství. V Krnově se lidé mohou v zimním semestru přihlásit na přednáškový cyklus Co v učebnicích nebylo, kde vyučující proberou méně známá díla české literatury.

V letním semestru pak v Krnově můžete opět navštěvovat cyklus Cestování a gastronomie, který se přestěhuje z Opavy. Všech 24 přednášek, které se budou konat každé úterý počínaje 17. zářím celý akademický rok, stojí 1 200 korun.

V Opavě se znalostíchtiví spoluobčané mohou přihlásit také na jazykové kurzy angličtiny, němčiny či francouzštiny. V nabídce je i kurz počítačové gramotnosti a kurz digitální fotokomory, kde se účastníci naučí, jak upravovat fotografie ve volně šiřitelných programech. Kurzů je dohromady za celý akademický rok 30 a stojí 1 350 korun.

„Kurzy jsou rozděleny dle znalostí zájemců a to od začátečníků až po ty, kteří dané téma velmi dobře ovládají," tvrdí Kalivodová. Podle tiskového mluvčího Slezské univerzity Martina Kůse se studia nemusí nikdo bát, jelikož ho univerzita koncipovala s ohledem na věk i případné zdravotní potíže posluchačů. „Tomu odpovídá i tempo výuky," dodal mluvčí.

Další informace o studiu i nabídce kurzů naleznete na webových stránkách univerzity www.slu.cz, nebo se můžete obrátit přímo na koordinátorku univerzity Dagmar Kalivodovou na telefonním čísle 553 684 811 či na e-mail dagmar.kalivodova@slu.cz.

Michal Majnuš