Dětské dopravní hřiště v Krnově, které se dočkalo oprav za milion korun, bylo tento týden oficiálně otevřeno pro veřejnost. Po jeho nově položeném asfaltovém povrchu se však oproti původním předpokladům elektrická autíčka neprojedou.

„Měli jsme v plánu koupit i elektrická dětská auta, ale nakonec jsme od tohoto plánu ustoupili. Dopravní hřiště bude sloužit k tomu, aby se nejmenší účastníci provozu naučili, jak se v ulicích města pohybovat. Shodli jsme se na tom, že kola a tříkolky budou pro tenhle cíl účinnějším učebním nástrojem než autíčka,“ řekla vedoucí odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu v Krnově Pavlína Říhová.

Zájem o hřiště projevili už i polští sousedé, kteří si hned v slavnostní otevírací den zjišťovali, v kterých hodinách bude hřiště otevřeno, aby mohli naplánovat jeho návštěvu. Nové dopravní komunikace ihned využily děti ze školky na Žižkově ulici, které si cest, ucpaných vlivem hustého dopravního provozu, doslova užívaly. Důležité výrazy dětí – řidičů a rozesmátých spolujezdců mluvily za vše.

Nejoblíbenějším úsekem byl kruhový objezd, na kterém se některé tříkolky a kola zapomněla i na několik kol. Když byli mladí řidiči upozorněni učitelkami, že kruhový objezd se neobjíždí dokola, ale slouží k odbočování, odpovídaly děti jeden přes druhého, že to ví, a že se jen nemohou rozhodnout, kterou odbočkou se dále vydat. Že se mladí řidiči nedočkali elektrických autíček je ani moc netrápilo. A mezi hochy se největšímu zájmu těšila kola.

„Já mám rád kolo. Tříkolka je pro holky. Vybral jsem si červené, protože bylo nejhezčí,“ odpověděl začínající šofér Tomáš Ondra.
Otevření hřiště předcházel seminář na téma zvyšování efektivity dopravního vzdělávání dětí ve školách, určený učitelům základních škol z Krnovska.