Zástupci Nadvirny a Krnova podepsali partnerskou smlouvu s městem Krnov v říjnu 2011. Když si Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Krnova pořídila moderní auto, stal se ze staršího, ale plně funkčního žebříkového speciálu nepotřebný majetek. 

Podívejte se na reportáž NadvirnaTV z předání vozu z Krnova 

Zdroj: Youtube

„Jsem rád že se nám podařilo připravit speciální hasičské auto IFA s žebříkem pro partnerské město Nadvirna. Doufám že bude hasičské auto dlouho sloužit pro místní dobrovolné hasiče,“ uvedl vedoucí organizačního odboru krnovské radnice Igor Kozelek.

Město Krnov pořídilo vybavení pro školní kuchyni ukrajinského partnerského města Nadvirna, říjen 2022.
Krnov Nadvirně na Ukrajině pomohl vybavit školní jídelnu

„Automobil ujel 780 km z Krnova do Nadvirne během dvou dnů. Zástupci Charity Nadvirna předali vůz místním hasičům. Máme radost, že se vše podařilo. Hranici i cestu vůz zvládl a věříme, že bude sloužit,“ uvedla místostarostka Krnova Monika Dudová, která v uplynulých letech a měsících mnohokrát osobně navštívila Ukrajinu. Má nejen v Nadvirne řadu přátel i pracovních kontaktů. Jako ředitelka Charity Krnov řadu let organizovala finanční sbírky i vypravení kamionů s humanitární pomocí na Ukrajinu.

Monika Dudová a Marcel Bala navštívili na Ukrajině Irpiň a Buču. Fotografie ze své mise zveřejnili 30. října 2022.
Hrůzy války na Ukrajině viděla místostarostka na vlastní oči. Přivezla pomoc

"S pomocí našemu partnerskému městu nekončíme. Rada města schválila služební cestu pracovníkům sociálního odboru, v zásilce humanitární pomoci do Nadvirne v neděli povezou zejména elektrocentrály. Reagujeme tak na ruské útoky na ukrajinskou energetickou soustavu," doplnil aktuální informace starosta Krnova Tomáš Hradil.