Obecní úřad Holčovice pořádá v tento den od 9 do 16 akci Ukliďme Holčovice 2021. Z důvodu vládních nařízení je možné se do úklidu zapojit individuálně nebo s rodinnými příslušníky v rámci procházky v katastru obce Holčovice.

V jednotlivých částech Holčovic budou umístěny „pytlomaty“, ze kterých si můžete vzít pytel, vydat se s ním na výlet a spojit procházku se sběrem odpadků. Plné pytle s odpadky odložte na místech označených jako „pytlomaty“.

„Budeme rádi, když sesbíraný odpad bude tříděn na plast, kov a směsný odpad. Podělte se s námi o váš úklid. Třeba přidáním příspěvku s fotografií na FB událost nebo na e-mail: mistostarosta@obecholcovice.cz, jaká lokalita byla uklizena,“ vzkazují účastníkům organizátoři s tím, že se také můžete předem přihlásit jako úklidový dobrovolník a doplnit mapu s lokalitami, které byly uklizeny v rámci této akce.

Při výletu s pytlem do přírody v Holčovicích nezapomínejte na třídění odpadu.Při výletu s pytlem do přírody v Holčovicích nezapomínejte na třídění odpadu.Zdroj: Deník/František Kuba

Kdo nestihne úklidový den, nemusí zoufat. Pytlomaty budou na svých místech v Holčovicích ještě nějakou dobu, takže procházku spojenou s úklidem můžete vyrazit i v jiný den.