Skupina učitelů z různých koutů naší republiky využila prázdninový týden k poznávání krás našeho kraje. Tuto možnost jim nabídl Českomoravský odborový svaz pracovníků školství. Mohli si vybrat z nabídky, která obsahovala více než tři desítky tématicky zaměřených zájezdů.

Vybrali si týdenní exkurzi s bohatým programem. Základnou učitelů se stal domov mládeže Střední školy automobilní, mechanizace a podnikání Krnov. Odtud vyjížděli do okolí, ale na programu měli i seznámení s Krnovem, jeho současností i historií.

Dále je čekal výjezd na Rešovské vodopády, hrad Sovinec, návštěva řezbářské expozice v Jiříkově, prohlídka zámku Linhartovy a zlatorudných mlýnů ve Zlatých horách.

Vydají se z Krnova také na opačnou stranu. Na zámek v Hradci nad Moravicí a do Opavy. Jak už název akce napovídá, vyjedou také za hranice. Z oblasti Malopolska mají v plánu navštívit Opole, Gloguvek, Hlubčice, Krakov a solné doly ve Wieliczce.

Průvodcem učitelů po našem kraji se stal bývalý ředitel Střední školy automobilní, mechanizace a podnikání Krnov Zdeněk Welna.

Gabriela Mathiasová