S pořádáním se však rozhodl tento nadšenec napřesrok nepokračovat.

U zrodu turnaje byli starostové Andělské Hory, Vrbna pod Pradědem a Bruntálu.

„Patnáct let, to už je skutečně dlouhá tradice, která ale, myslím, nikoho nenudí. Uvidíme, co bude za rok. Já jen vím, že vítězem je dnes každý, kdo se dobře pobaví a kdo si turnaj užije," přivítala vzácné hosty vrbenská starostka Helena Kudelová.

Hlavním rozhodčím a ředitelem turnaje byl tak jako jindy Svatopluk Vrba. „Cílem setkání je nejen zlepšování fyzické kondice jednotlivých účastníků, ale i vzájemná výměna zkušeností," připomněl rozhodčí Vrba.

„Béďa" vzpomíná

Uzavření patnáctileté historie tenisových turnajů ve Vrbně pod Pradědem má velmi prosté vysvětlení. „Jednou je třeba taky skončit. Na organizaci je turnaj náročný, nemluvím pouze o zajišťování cen a všech těch věcí okolo. Ale je pravdou, že mi tento turnaj chybět bude. Taková parta, jako se tu každý rok sešla, ta se jen těžko hledá," se slzou v oku konstatoval zakladatel Dušan Vavřík, zvaný Béďa.

Aktéři turnaje připravili zakladateli překvapení: nechali mu vyrobit speciální vítězný pohár a přidali sošku, připomínající fotbalovou Zlatou Niké, avšak třímající tenisový míček. „Jsem opravdu dojatý," řekl Vavřík. Deníku také vysvětlil, jak turnaj před patnácti lety zakládal.

„V hlavě se mi trošku rozsvítilo, řekl jsem si, že by to mohla být zábava. Každý rok jsme se zde sešli v jiných, tématicky laděných kostýmech," uvedl Vavřík, jemuž šila kostým manželka Alice.

Rozhodčí Svatopluk Vrba se loučil s turnajem také s nostalgií: „Léta běží, organizátoři nemládnou, takže budou mít šanci něco podobného dělat mladší nástupci."

Každoročně si aktéři společně užili spousty legrace. „Největší sranda asi byla, když jsme tady v období letních prázdnin hráli vánoční tenisový turnaj. Lidé koukali na tenisty, jako na blázny, smáli se. Potkávali sněhuláky, byl to tu samý Děda Mráz, nebo chcete-li, Santa Klaus, vyberte si," zavzpomínal nestor vrbenského tenisu, ale i šachu v jedné osobě, Svatopluk Vrba.