„Milovníci rekreační turistiky si mohou vybrat mezi trasami dlouhými třináct a sedm kilometrů. Delší je zavede po naučné stezce na Poutní horu a hradiště Burkvíz. Každý, kdo se dobelhá na hradiště, bude odměněn moravskou svačinkou, a zajímavá pozornost čeká také ty, kteří projdou Poutní horou s čagánkem, sukovicí nebo hůlkou.

Pro koho je třináct kilometrů hodně, má možnost se vydat Pašeráckou hraniční stezkou k dvouvěžové rozhledně Hraniční vrch," uvedl Karel Handlíř z pořádajícího turistického oddílu Albrechtický puchýř. Start pohodového turistického výšlapu proběhne v hospůdce Mrazík od 7.30 do 10 hodin.

Vrch Dubí je součástí vycházkové stezky Lesů ČR a kromě úžasné vyhlídky na Město Albrechtice nabídne i kryté odpočívadlo. Poutní Hora a zřícenina Burkvíz ze 13. století dají návštěvníkům nahlédnout do historie. Na stezce čekají zajímavosti jako je prastarý buk, malebná kaplička a jezírka nečekaně přímo na vrchu Poutní Hory. Zaujme hrádek v jedné z kamenic. Nedaleko odtud je nová holčovická rozhledna.

Návštěvníci se zde mohou ohlédnout do historie, když po třicetileté válce spravovali albrechtické panství jezuité.

V sobotu 5. července se v Albrechticích rovněž koná Den obcí na místním fotbalovém hřišti. V 9 hodin bude zahájen Memoriál Dušana Ondrašecha, v němž se utkají družstva mladších žáků. Budou k dispozici i atrakce jako šílené koule, opičí dráha, lukostřelba, čtyřkolo nebo bungee running.

Ve 14 hodin začíná fotbalový turnaj místních firem, Dechová hudba Město Albrechtice a večer v 18 hodin koncert skupiny On The Way. Vystoupení opavské kapely 2-R začíná ve 20 hodin a program uzavře diskotéka.