Turistické informační centrum (TIC) Krnov se stalo držitelem certifikátu pro stupeň I Českého systému kvality služeb. Získalo tak prestižní mezinárodně srovnatelnou značku Q.

Značka Q

Pro zákazníka značka Q představuje příslib ověřené kvality služeb a zároveň je oceněním práce všech zaměstnanců. Získat tuto značku vyžadovalo od všech pracovníků TIC vypracování vize a seznamu opatření k jejímu naplnění. Ta nyní musejí splnit, aby certifikát, který má platnost tři roky, zase obhájili.

„Q znamená, že na služby našeho turistického informačního centra se mohou zákazníci spolehnout," uvedl místostarosta Krnova Jan Krkoška.

Český systém kvality služeb je dobrovolný nástroj v organizacích z oblasti cestovního ruchu. Vlastníkem systému je Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, které spolupracuje s profesními asociacemi v cestovním ruchu.

Novinky v infocentru

Turistické informační centrum Krnov, které dříve provozovalo Městské informační a kulturní středisko (MIKS) Krnov, je od dubna letošního roku zařazeno do struktury Městského úřadu v Krnově.

„Od té doby jsme učinili řadu kroků. V prostorách TIC byla zpřístupněna wi-fi, například pro stažení mobilního průvodce Krnovem. Přibyl druhý monitor pro zákazníky, kteří si tak lépe mohou vybrat, jaké vstupenky si zakoupí," řekla Monika Vyležíková, pracovnice odboru školství, kultury a sportu krnovské radnice.

„Započal prodej poštovních známek, zvýšilo se množství a sortiment suvenýrů, v rámci TIC bylo provedeno jednotné značení pro lepší orientaci, dokoupeno další technické a počítačové vybavení nebo zřízena půjčovna trekingových holí," vyjmenovala další změny Monika Vyležíková.

V Turistickém informačním centrum Krnov byly ale také zachovány služby pro veřejnost, které jinde v Krnově nejsou, jako je veřejný internet a fax.

Vedle poskytování informací, průvodcování, prodeje vstupenek, dárkových předmětů či jízdních řádů a operací s čipovými kartami ODISka, začalo TIC rozesílat měsíční kalendář kulturních akcí. „Mezi připravované novinky například patří možnost placení prostřednictvím platební karty," uzavřela Monika Vyležíková.

TIC Krnov mimo jiné nabízí

>> informace o kulturních a historických památkách v Krnově a Moravskoslezském kraji
>> informace o možnostech ubytování, stravování a volnočasových aktivitách v Krnově a kraji
>> přehled kulturních, sportovních a společenských akcí v Krnově a kraji
>> informace o vlakových, autobusových a letových spojích v ČR i Evropě

>> průvodcovské služby po Krnově
>> prohlídky radniční věže
>> půjčování audioprůvodce
>> prodej vstupenek: divadlo, koncertní síň, kino Mír 70, Kofola Music Club

>> předprodej vstupenek na akce konané v mikroregionu Krnovsko a v Opavě

>> prodej dárkových předmětů
>> prodej jízdních řádů
>> operace s čipovými kartami ODISka
>> kopírování, scanování, příjem a odeslání faxů, veřejný internet