Protože se jedná o hvězdicový výstup, mohou ne něj zájemci vyrazit odkudkoliv. Při této akci není důležitý start, ale cíl: nejvyšší hora Moravy a Slezska, 1492 metrů vysoký Praděd. Organizátoři čekají na vrcholu Pradědu od 10 do 14 hodin s různými suvenýry jako jsou novoročních pohlednice, upomínkové listy a razítka do turistických záznamníků.

Novoroční výstup lze absolvovat pěšky i na běžkách. Součástí akce je také dobročinná sbírka Čtyřlístek, která podporuje úpravu turistických tras pro vozíčkáře.

Účastníci z Krnova mají sraz na místním autobusovém nádraží v 7.50 hodin. Nasednou do zvláštního autobusu, který vypravil krnovský odbor Klubu českých turistů. Zastaví také v 8.15 hodin u Selika v Bruntále, takže přidat se mohou i turisté i zde. Návrat tohoto autobusu zpět z Hvězdy do Bruntálu a Krnova je v 14.15 hodin. Případné dotazy zodpoví vedoucí akce Jana Rousová na čísle 724 133 431. Zpáteční jízdné zvláštního autobusu je pro dospělé sto korun, pro mládež padesát, děti mají jízdné zdarma. Jízdenka z Bruntálu stojí 80 korun.

Lidé z Bruntálu si mohou vyšlápnout také na Uhlířský vrch, vychází se na Nový rok v 10 hodin od Kobylího rybníka, o hodinu později následuje společné focení na vrcholku v kostele. Novoroční výstup na Uhlířský vrch se koná již jednadvacet let.

Další novoroční turistickou tradicí je výstup na Šelenburk v Krnově, který organizuje odbor České asociace Sport pro všechny při TJ Krnov. Start účastníků je jako obvykle u Střediska volného času Méďa od 8 do 10 hodin. Trasa vede přes Cvilín, cíl je na zřícenině hradu Šelenburk. Zde organizátoři připravují jako odměnu pro účastníky diplom a pohoštění. Unavení příchozí se mohou ohřát u ohně. I zde proběhne sbírka nadace KČT Novoroční čtyřlístek. Trasa výšlapu není náročná a je vhodná i pro rodiny s dětmi.