Na facebooku obce Dívčí Hrad byl na apríla zveřejněn záměr ochránit místní před kamiony s řepou a dalšími zemědělskými produkty, které každoročně po sklizni projíždí centrem obce. "Zastupitelé Dívčího Hradu proto rozhodli o stavbě dvou navazujících tunelů pod obcí a svedení kamionové dopravy do těchto tunelů," tvrdí zpráva, která se odvolává na starostu Jana Bezděka.

"Mohu potvrdit, že průzkumné práce v Dívčím Hradě a okolí dopadly skvěle. Určitě jste si v březnu všimli krtinců, kterých je v Dívčím Hradě abnormálně hodně. To je důsledek toho, že během zimních měsíců pro nás zpracovávala firma KRTEK&company studii podloží, zda je možné tunely postavit," okomentoval starosta Jan Bezděk fotografie krtinců a doplnil je plánkem s trasou budoucích tunelů. Ujistil spoluobčany, že plány vychází z dlouhodobého pozorování trasy kamionů.

"Věříme, že na stavbu získáme dotaci z evropských fondů a samotné tunely by mohly být zprovozněny již v roce 2030," nastínil starosta Bezděk základní parametry financování projektu.

Na dotaz, jaká jména tunely po stavbě dostanou a zda budou podobné jako nejznámější pražský tunel BLANKA, starosta uvádí: "Rádi bychom, aby název tunelů vzešel z referenda, které plánujeme brzy uspořádat. Pracovně zatím tunelům říkáme APRÍL."

Úvalno 1. dubna 2022 představilo přestavbu restaurace Zastávka na vesnický minimrakodrap.
Starosta Úvalna na apríla představil minimrakodrap Zastávka

Občané hned začali aprílový nápad komentovat a hlásit, kde všude už viděli krtiny neboli průzkumné vrty. "Výzkumné vrty se objevily i u nás na zahradě. S kamiony máme problém taky, navíc v tunelu nemrzne a nemusí se tak sypat solí. S ohledem na to, že v Hlince již máme solné doly téměř vytěženy, za mne super krok," pochvalují nápad vtipálci, které aprílový žertík pobavil.