Zdroj vody svým pojetím má být nejen užitečný, ale také okrasný, aby pozvedl estetiku centra města. V krnovském rozpočtu je na tuto úpravu tržnice vyčleněna částka 160 tisíc korun. Kromě samotného litinového stojanu zde bylo potřeba také natáhnout kanalizační a vodovodní přípojku a doplnit odpadkový koš.

„Akce ještě není předaná, takže nevíme, jaká bude konečná cena. Uvedená cena kolem 160 tisíc je odhad, který nemůže být překročen,“ uvedla vedoucí správy majetku města Lenka Andršová. Podle architekta Petra Ondrušky, který je spoluautorem nové podoby sousedního Hlavního náměstí a pořádá v Krnově přednášky o kultivaci veřejného prostoru, by instalací podobných drobností měly úpravy spíše končit než začínat.

Ondruška: Mám pocit že stojan nezapadá do okolního prostoru

„Podobné prvky by měly zapadat do nějaké koncepce, plánu či vize. Nevím, zda stojan vychází z nějaké strategie úprav veřejných prostranství, ale za současného stavu mám pocit, že tato věc není usazena do okolního prostoru a že se zde začíná od konce. Na počátku stála správná úvaha, že si lidé na tržnici občas potřebují umýt ovoce nebo ruce, ale to se dá vyřešit mnoha různými způsoby. Když se řeší jen akutní potřeby a ne veřejný prostor jako celek, může se stát, že takový prvek morálně rychle zastarává a při dalším pokusu o kultivaci veřejného prostranství se bude zase předělávat,“ komentoval Ondruška nový prvek krnovské tržnice.