Za hlavního aktéra označili jednadvacetiletého mladíka z Bruntálska. On i jeho zlodějští parťáci se dočkali stíhání. „Zahájili jsme jejich trestní stíhání pro trestné činy poškození cizí věci, porušování domovní svobody a krádež,“ řekla Ivana Křištofová z bruntálské policie.

Podle všeho se nejdřív, v březnu, vydali krást do Starých Heřminov. Vlezli nikým nezpozorováni do objektu zemědělské firmy a odřezali si zásobu kovových trubek za přibližně dva tisíce korun.

Poté se obviněný mladík vydal na sólo akci. Vybral si čerstvě rekonstruovaný dům v Leskovci nad Moravicí. Výhodou pro něj bylo, že dům zatím neměl postavený plot, takže mu odpadla první překážka. „Přes přízemní okno vnikl do domu, který prohledal, ale nic neodcizil,“ dodala Křištofová. Nakonec ale stejně neodešel s prázdnou. Kořist objevil na zahradě. Ukradl kabely a napáchal tak škodu asi za dvacet tisíc korun.

Do třetice se znovu spolčil s jedním ze svých zlodějských známých a opět se vydali do Leskovce. Přelezli plot u chaty, pak rozbili okno a cesta byla volná. „Odnesli si elektrickou motorovou pilu, křovinořez, elektrickou vrtačku, elektrické nůžky na živý plot, prodlužovací kabel a autobaterii,“ vyjmenovala Ivana Křištofová. Bez povšimnutí nenechali ani lahve s alkoholem a na posilněnou si vzali i štangli salámu. Majitel tentokrát vyčíslil škody na patnáct tisíc korun.

Naposledy se mladík s druhým z obviněných vydal v půlce dubna znovu do oblíbeného Leskovce. Za cíl svého řádění si tentokrát místo chat vybrali restauraci. Vloupali se dovnitř a ukradli zde trubky a měděné kabely. Jejich pozornost zaujal i telefonní kabel, a tak za zdi vyrvali co nejvíc to šlo. „Odnesli také již použité volně odložené měděné kabely,“ doplnila Křištofová. V tomto případě jsou škody vyčísleny na devět tisíc korun.