„Navazujeme na určitou tradici. Naše škola byla vždycky atletická," říkal ředitel školy Petr Juřina a pokračoval: „Už to ale nejsou sportovní třídy, jak to bylo kdysi, to už neexistuje, jako byly třeba hokejové nebo fotbalové třídy."

A co vlastně vedlo pana ředitele k tomuto kroku? „Potřebujeme se nějakým způsobem profilovat, nalákat děti něčím navíc. Už jsme zařadili více výuky cizích jazyků, teď přijde i sport. Bohužel kvůli školnímu vzdělávacímu plánu nejde rozšířit počet hodin tělesné výchovy.

„Budeme si zakládat na kvalitě. Samozřejmě bychom rádi měli čtyři nebo pět hodin tělocviku týdně. Tak to aspoň nahradíme kvalifikovaným tělocvikářem už od první třídy, ne jako je zvykem, že tam tělocvik učí třídní učitelka. A samozřejmě děti se budou mít možnost účastnit nepovinné tělesné výchovy navíc," objasnil Petr Juřina.

Posláním nového projektu Základní školy na Smetanově okruhu je rozšířit u dětí zájem o sport a zaměření na všeobecný sportovní rozvoj. „Do deseti let by se měly děti rozvíjet všeobecně, rychlost, vytrvalost, obratnost. Budeme spolupracovat i s krnovskými oddíly. Chceme využívat i části jejich tréninkových jednotek," povídal ředitel školy a jeden z autorů projektu.

Krnovská „základka" je domluvená na spolupráci s hokejovým oddílem HK Krnov mládež, basketbalovou Lokomotivou, fotbalisty FK Krnov a atlety. „Vymysleli jsme to vlastně původně s panem Dočkalem HK Krnov mládež loni v létě," dodával Petr Juřina.

Od prvního září 2015 by tak měla začít nová tradice. „Představovali bychom si, aby nastoupilo tak pětadvacet dětí, kluci i holky. I když předpokládám, že kluků bude o něco víc, ale s tím si poradíme," uváděl ředitel Petr Juřina a ještě dodal: „Uvidíme, jaký to bude mít ohlas, je to začátek, ale postupně bychom chtěli mít jednu sportovní třídu v každém ročníku."

Zápis do sportovní první třídy bude stejně jako do ostatních prvních tříd, tedy 12. až 13. února.