"Upozorňujeme občany, že až do 10. října bude úplná uzavírka silnice č. I/57 v místě železničního přejezdu u obce Třemešná. Správa železnic bude provádět opravu železničního přejezdu na úzkorochodné trati přes silnici I/57 směr Vysoká," upozorňuje veřejnost obec Třemešná.

Stanovení trasy objížďky bylo komplikované tím, že podjezd pod železničním mostem u Jindřichova zvládnou jen vozidla do výšky tří metrů. Pro auta do tří metrů je objížďka vedena přes Jindřichov a Arnultovice.

Auta ve výškovém rozmezí tři až 3,5 metru musejí odbočit už z Města Albrechtic na Hynčice, Holčovice a Heřmanovice. Odtud je čeká oklika směrem na Zlaté Hory. Do Arnultovic zpět na silnici I/57 se dostanou přes Petrovice, Janov a Jindřichov.

"Objízdnou trasu pro vozidla nad 3,5 m výšky není možné z důvodu nízké podjezdné výšky u železničního mostu na sil. č. II/457 v Jindřichově na území ČR stanovit. Vozidla s výškou nad 3,5 m musí volit individuálně alternativní mezinárodní silniční tahy," informuje o uzavírce silnice číslo I/57 obec Třemešná.