V úterý 26. srpna přímo do kanceláře černých šerifů dovedl muž hafana, kterého údajně našel v lese.

„Tvrdil, že byl na houbách někde směrem na Milotice nad Opavou a pes byl uvázaný u stromu. Když šel zpět a pes tam stále byl, tak ho dovedl k nám,“ informoval ředitel Městské policie v Bruntále Pavel Petr.

Zvíře skončilo na záchytné stanici na třídě Práce. Ještě týž den oznámil anonym na linku 156, že na Smetanově ulici měli psi napadat člověka. Při příjezdu strážníků skutečně po ulici korzovalo několik dam se svými čtyřnohými miláčky, ale o napadení žádná z nich nevěděla.

Notorického psího útěkáře naháněli po Bruntále černí šerifové ve středu 27. srpna. Zatoulaného bígla si všimla žena při cestě z nemocnice. Pes za ní šel až k náměstí. Hlídka městské policie ihned dorazila na místo, kde hafana naposledy spatřila.

Jakmile tulák strážníky uviděl, vzal do zaječích. O několik desítek minut později na linku 156 volali další lidé, že pes pobíhá na ulici Obránců míru a v okolí Lesanky. „Jel jsem tam a uviděl jsem ho na Vodárenské ulici. Hrábl jsem pro granule do kastlíku a šel pro něj. Došel jsem k němu a dřepl jsem si, pak jsem natáhl ruku s granulemi. Bylo vidět, že je zvyklý na pamlsek. Jak přišel ke mně, byl můj,“ líčil událost jeden z městských strážníků.

Jelikož šlo o známou firmu, hlídka věděla, kam má psa odvézt. Za opakovaný útěk psa musela majitelka zaplatit pokutu tisíc korun.

V průběhu týdne si obyvatelé jednoho z domů na Květné ulici několikrát stěžovali na neustálé štěkání a vytí psů v jednom z bytů. Majitelku hafanů se černí šerifové pokoušeli opakovaně zastihnout doma, ale marně. Případem se proto bude dál zaobírat přestupková komise.

Kontroly pejskařů ve městě strážníci provádí pravidelně každý týden.Vpátek 29. srpna si na ně posvítili na ulicích Dolní, Dělnická a U Rybníka. „Kontrolováni byli čtyři psi. Tři měli vše v pořádku, jeden neměl známku,“ prozradil výsledky poslední prověrky Petr.

Kolem čtrnácté hodiny ve stejný den přijali městští policisté oznámení, že na Květné ulici pobíhá pes. Strážníci jej pronásledovali tak dlouho, až pes vběhl do zahrady svého majitele na Skrbovické ulici. Páníček musel za jeho útěk zaplatit pokutu dvě sta korun.

Další zatoulaný voříšek se na služebně městské policie objevil v sobotu 30. srpna. „Paní našla psa u výpadovky na Horní Benešov. Prý vypadal, že jej srazilo auto, vzala ho i k veterináři. Převezli jsme jej na záchytnou stanici na třídě Práce,“ pokračoval Petr.

Také v neděli reagovali strážníci na upozornění, že na Pěší ulici se potulují dva rotvajleři. Ti utekli z autoservisu. “Když jsme tam jeli, psy jsme sice neviděli, ale potkali jsme jejich majitele, který už je hledal. Řešili jsme to domluvou,“ dodal šéf městské policie.

(zup)