Vyjet k vrcholku věže na Pradědu a pokochat se pohledem na Jeseníky a okolí je odměnou těm, kteří vyšlapou do výšky 1492 metrů nad mořem. Právě tolik nevyšší vrcholek Jeseníků měří. A dostat se do dalších sedmdesáti tří metrů mohou ti dospělí, kteří zaplatí šedesát korun, děti mají výjezd dokonce ještě o polovinu levnější. „Stačí počkat na obsluhu, která turisty výtahem vozí," řekl Tomáš Hrazdil, provozovatel vyhlídky, hotelu i restaurace v televizní věži Pradědu.

Nejatraktivnějším obdobím je pro turisty především zima a léto. To bývá hotel vyprodaný víkend co víkend, ale často i v průběhu týdne. Žádný z návštěvníků Jeseníků se přitom nemusí bát, že by zůstal ve věži uvězněn v zimním období kvůli haldám sněhu, jak to bývalo zvykem před takovými deseti lety.

„To už je skutečně minulostí. Dnes se neobejdeme bez speciální techniky, pořádné rolby a sněžných skútrů. Obavy proto nejsou na místě," uvedl Hrazdil.

Problém není na Pradědu ani s dodávkami vody a energií, které zařizuje vlastník věže, kterým je společnost České radiokomunikace. Na památku si mohou turisté zakoupit turistickou známku nebo pohlednici s razítkem Pradědu.