Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

To všechno se skutečně stalo ...

Region - První duben je dnem, kdy se vyvádíme Aprílem a tropíme si ze sebe žerty. My vám na této straně přinášíme příběhy sice kuriózní, ale pravdivé. Nejde o výmysly a novinářské kachny. To vše se stalo.

1.4.2008
SDÍLEJ:

Mládě kamerunské ovce si vykračovalo 5. října 2007 po 13. hodině u restaurace Emona na Dukelské ulici v Bruntále. Strážníci zvíře odchytili a převezli na krajské středisko volného času Juventus. Majiteli Zdeňku Boberovi se ovce později vrátila.Foto: DENÍK/Archiv Městské policie Bruntál

Nezvyklé případy se stávají pro bruntálské městské policisty téměř rutinní záležitostí. Připomeňme si některé případy z poslední doby.

Například matka šestnáctiletého hocha se obrátila na strážníky s tím, že synek přišel domů opilý. „Hovořil o tom, že jej chtěl údajně někdo zbít. Strážníci věc řešili tak, že zašli do prodejny, kde mladík přišel k alkoholu, přičemž prodavačka připustila, že mu prodala čtyři láhvová piva,“ řekl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek. Údajné výhrůžky násilím se nakonec ukázaly jako vymyšlené. Chlapec se opil a tak si vymyslel historku o tom, že jej někdo chtěl zbít. Prodavačka navíc platila pokutu za prodej pitiva.

Vandalové zase jindy vytrhli koš na psí exkrementy a vhodili jej do Kobylího rybníka. Koš museli vylovit až přivolaní hasiči. Viníci nejsou dodnes známi. „Strážníci odchytili volně pobíhajícího psa. Jeho majitelku provázela smůla – pro psa si přišla následující den, ale mezi tím jí strážníci dali „botku“ za špatné parkování. Za ustájení psa zaplatila dvě stovky, za dopravní přestupek stokorunovou pokutu,“ popsal další zajímavý případ Jiří Ondrášek.

Velkým nešvarem v Bruntále je vybírání popelnic a kontejnerů s odpadem. Radnice už podobnou činnost zakázala vyhláškou. Pro některé občany asi neplatí striktní zákaz vybírání odpadu z kontejnerů. Jaké bylo totiž překvapení strážníků, když nachytali povedený páreček, ženu a muže. Společně vytahovali špinavé věci z kontejneru, přičemž odpad ukládali pod kočárek, v němž bylo dokonce malé dítě.

Nebezpečnou hrou se ale bavila skupinka nezletilců na Vrchlického ulici. Z kopce pouštěla pneumatiky nákladního vozu. Takhle ohrožovala partička své okolí několik dnů. Nakonec strážníci nachytali přímo při činu trio hříšníků, kteří se k riskantní zábavě přiznali.

„S kuriózním případem se strážníci setkali v Podhorské nemocnici. Pacientka ročník 1950 odmítla po ošetření opustit nemocnici, takže přivolaným strážníkům nezbylo, než ji vykázat,“ pokračoval Jiří Ondrášek. V jiný den zdravotníci postrádali čtyřiasedmdesátiletou stařenku, která svévolně a bez informování personálu opustila chirurgickou ambulanci nemocnice. Přitom ji čekala hospitalizace. Ženu strážníci vypátrali až na Chelčického ulici.

Děti se opily, domů je odvážel starosta

V jedné z menších obcí v okolí Bruntálu si prošli na Velikonoce zcela netradiční situací. Malý chlapec z obce nejprve vykradl bufet. Dovnitř se klučina vloupal pro menší finanční obnos a pro litrovku kořalky. Zřejmě jej uchvátila její zelená barva. Když budovu malý zlodějíček opustil, zašel za svými kamarády. Ač jde ještě o děti, společně povedená partička celou láhev zelené vyzunkla. Členové skupinky se tak uvedli do stavu mnohdy až méně příjemné opilosti.

Zmožených dětí se zželelo tamnímu starostovi. Jednotlivce rozvážel vlastním vozem domů k rodičům. Ti jistě také měli radost, že se jejich potomkům podařilo něco tak výjimečně potřeštěného, o čem se bude ještě dlouho hovořit.

Kamarádi na škole na sebe vymýšlí kanadské žertíky

Albrechtická škola je pověstná tím, že pedagogický tým i žáci mají značný smysl pro humor. Když zde přijde řeč na kanadské a aprílové žertíky, je dlouho na co vzpomínat. Každý se musí mít na pozoru zejména v období svých narozenin. Ředitel albrechtické školy Karel Knapp dostal od svých žáků a kolegů k padesátým narozeninám originální dárky, které sice potěší svou originalitou, ale také řádně zamotají hlavu, když padne otázka co s nimi dál.

„Měli jsme nejlepšího pana ředitele a teď máme i největšího," předával novopečenému padesátníkovi jeho sochu v nadživotní velikosti 8,6 metrů učitel výtvarné Jaroslav Hrubý, který do konspirativní výroby monstra zapojil na osmdesát dětských výtvarníků. „Mein lieber Karl, tady je další prezent, ať jste schnel ve vaší Schule. Alles Gute!" předával Karlu Kanppovi koloběžku další gratulant v masce lektora německého jazyka z České sody. Koloběžka měla dřevěná kola z trakaře a nosič plný piva.

„Se sochou snad už něco vymyslím, protože se dá rozmontovat, ale opravdu netuším jak dostanu z kanceláře tu dopravní značku s padesátkou, kterou tam zabetonovali do pneumatiky. Určitě váží přes metrák," kroutil hlavou nad dary oslavenec, kterého poněkud vyvedla z míry také přítomnost televizních kamer. Socha, kterou žáci pokřtili Karel Veliký, sahala až po střechu školy a stala se hlavní zprávou televizních Regionů.

Zaměstnanci albrechtické školy tvoří výborný kolektiv

V období narozenin každý musí být ve střehu, protože si na něj s velkou pravděpodobností kamarádi vymyslí obzvlášť vypečený dárek. Například učitel výtvarky Jaroslav Hrubý k narozeninám dostal originální oběd - knedlík, zelí, pivo a husu. Vtip byl v tom, že husa byla živá, a dokonce měla espézetku a průkaz emisí. „Když jsem špekuloval, jak husu dostanu autobusem domů, nabídli se kolegové, že mi ji z Albrechtic do Krnova zavezou autem. Co čert nechtěl, přijeli zrovna ve chvíli, když u nás nikdo nebyl doma. Zvonili na sousedku, jestli můžou u ní nechat pro pana Hrubého pivo, knedlík, zelí a husu. Vyklonila se z okna a volala: samozřejmě, schovám mu to do ledničky a husu šoupnu na mrazák," smál se při vzpomínce na dárek Jaroslav Hrubý.

Na dalšího kolegu si albrechtičtí vymysleli originální dárek v podobě třiceti bílých myší. „Krabice s myškama pro oslavence byla připravená v kabinetu, ale ty potvůrky nějak utekly ven. Objevila je náhodou paní uklízečka a začala pištět, že chemický kabinet je plný myší. Šel jsem za ní a hrál překvapeného. Vy tu vidíte bílé myšky? A nepila jste něco? Vždyť tu žádné nejsou!" připomněl Hrubý další vydařenou recesi. Celá škola se zapojila do lovu myšek a chudák kantor - oslavenec je pak musel zanést zpět do Zverimexu.

1.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační fotografie.

Počítačový kurz pro seniory

Ondřej Štveráček Quartet a  Ryan Carniaux

Hudební lahůdka ve Společenském domě

Jazzový klub se vrací pod střechu

Po letní sezoně venkovních festivalů a koncertů se rýmařovský jazzclub opět vrací na pódium Střediska volného času Rýmařov.

Koncert komorního dua

Koncert komorního dua Vientomarero flétnistky Michaely a kytaristy Jiřího Mecových budou moci diváci vidět ve čtvrtek 19. října v sále Základní umělecké školy Bruntál.

Krnov bojoval, ale na body nedosáhl

Zklamaný z výsledku byl po utkání v Bohumíně trenér krnovských hokejistů Jaroslav Plánovský. Hosté nehráli špatně, jenomže zahazovali šance, takový Tomáš Polok zahodil čtyři tutovky.

Horní Benešov se z Frýdku vrátil s prázdnou

Krajská hokejová liga ve středu pokračovala dalším kolem, v jehož rámci do moderní frýdecko-místecké haly Polárka zavítal tým Horního Benešova. Hostům se ale příliš nedařilo a z Frýdku si odvezli prohru v poměru 0:7.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení