BRUNTÁLSKO


10. reprezentační ples PETRINWOOD a 1. absolventský ples PETRIN

KDY: pátek 5. dubna od 17 hod.
KDE: Základní škola Bruntál, Školní 2, Petrin
ZA KOLIK: druhá část plesu 300 Kč, vstupenka i s občerstvením 370 Kč
PROČ PŘIJÍT: Ples PETRINA je tentokrát nově rozdělen na dvě části. První, soukromější část od 17 hodin je věnována deváťákům, kteří se tímto loučí se základní školou. Čekat je bude zábava, program pro rodiče, učitelé, slavnostní šerpování a vzpomínky na celých devět života prožitého v této škole. Druhá část plesu je již i pro širokou veřejnost od 20 hodin, a to také s velmi pestrým programem od vystoupení zpěvu i tance po hvězdnou módní přehlídku, přes dobré jídlo a pochutiny skvělé kavárny, všemožné pití a bohatou tombolu.

SIMA v krnovské Kofole

KDY: sobota 6. dubna od 20 hod.
KDE: Kofola music club, Krnov
ZA KOLIK: v předprodeji 450 Kč, potom 499 Kč
PROČ PŘIJÍT: V Kofola music clubu vystoupí slovenská zpěvačka a raperka Simona Hégerová, spíše známá pod svým uměleckým pseudonymem Sima. Proslavila se v roce 2012, kdy ve svých 16 letech vystupovala v soutěži Hlas Česko Slovenska. Dnes už má na svém kontě tři alba a dvě mini alba. Bude možnost přijít i na VIP vstup s focením a autogramiádou od 18:45, kde jsou ale omezené vstupenky.

Večer ve Střeleckém domě v Krnově

KDY: pátek 5. dubna od 19 hod.
KDE: Středisko volného času Krnov
ZA KOLIK: 250 Kč
PROČ PŘIJÍT: Společenský večer bude plný dobové hudby, tance, dobrého jídla a pití. Přijďte a zažijete atmosféru Střeleckého domu a užijete si také skvělou kavárnu. Celým večerem vás provede kapela Martina Kachlíka, občerstvení zajištěno, dress code dvacátých až třicátých let minulého století je vítán.

OSTRAVSKO

ReFashanda, udržitelná móda ovládne Ostravu

KDY: pátek 5. a sobota 6. dubna (9 – 18 hodin)
KDE: Výstaviště Černá louka
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Letos ReFashion oadstartuje v pátek 5. dubna na výstavišti Černá louka, a to dvoudenní akcí ReFashanda. Představí se zde udržitelná móda, oděvní i bytové doplňky, nebudou chybět workshopy, kreativní dílny, besedy či přednášky. Součástí akce bude také módní přehlídka.

Jan Burian: Jarní antidepresivní večírek

KDY: pátek 5. dubna (19 h.)
KDE: Centrum PANT, Ostrava
ZA KOLIK: 150 Kč
PROČ PŘIJÍT: Pořadatelé zvou na intimní koncert laskavého písničkáře Jana Buriana, který od roku 1970 vystoupil na více než čtyřech tisících koncertů, většinou sólově za doprovodu klavíru, ale také v různých formacích.

MIG 21, koncert

KDY: pátek 5. dubna (20 h.)
KDE: Rock and Roll Club Garage, Ostrava-Martinov
ZA KOLIK: 650 Kč / 750 Kč (VIP, balkon)
PROČ PŘIJÍT: Koncert populárních MIG 21 se uskuteční v rámci nového Jaro Tour  2024. Vstup do sálu bude zpřístupněn od 19 hodin. Po skončení koncertu pokračuje After party s Woodmanotékou až do rána.

Vladivojna La Chia, koncert

KDY: sobota 6. dubna (20.30 h.)
KDE: Dock club, Ostrava
ZA KOLIK: 290 Kč / 150 Kč (studenti)
PROČ PŘIJÍT: Vladivojna La Chia je výrazná zpěvačka, textařka a hudební skladatelka, která se vedle sólové tvorby věnuje také hudbě filmové a divadelní. Publikum jí zná především jako excentrickou performerku, která svůj hlas používá na všechny způsoby. V současné době se však Vladivojniny koncerty posunuly směrem k větší jemnosti. Je to dáno hlavně tím, že Vladivojnu uhranul zvuk klavíru a spojila se s pianistkou Karolínou Šustovou, která některé její písně přearanžovala právě pro tento velkolepý nástroj. Nezůstane však jen pouze u piana. Vladivojna sama se tradičně doprovází na akustickou a elektrickou kytaru. Karolína střídá klavír se syntezátory a kytarami.

Ostravské Buchary 2024 – Manželské vraždění

KDY: sobota 6. dubna (18 h.)
KDE: KD Ostrava-Michálkovice
ZA KOLIK: 150 Kč
PROČ PŘIJÍT: Představení se koná v rámci krajské přehlídky amatérských divadelních souborů Ostravské Buchary 2024. Gilles je spisovatel a Manželské vraždění je nejlepší detektivka, jakou podle svého přesvědčení zatím napsal. Jeho žena Líza, s níž žije patnáct let, tuto knihu nenávidí, protože jí rozbila všechny iluze o manželském soužití, navíc v ní vzbudila podezření o citech, které k ní její manžel chová. Když se Gilles po nejasném úrazu hlavy a ztrátě paměti vrací z nemocnice, Líza se mu snaží pomoci a připomíná jejich dosavadní společný život. Postupně vycházejí najevo překvapivé okolnosti. Mohou z toho vůbec vyváznout a žít spolu dál? Má v dnešní době manželství ještě smysl?

Ples Divoké kočky

Ples Divoké kočky.Ples Divoké kočky.Zdroj: KD Akord

KDY: sobota 6. dubna (18.30 h.)
KDE: KD Akord, Ostrava-Zábřeh
ZA KOLIK: neuvedeno
PROČ PŘIJÍT: Travesti skupina Divoké kočky pro vás připravují ples! Jako host vystoupí Olga Lounová.

ŠUMPERSKO A JESENICKO


Dejvické divadlo: Elegance molekuly v zábřežském Retru
KDY: neděle 7. dubna od 19 hod.
KDE: kino Retro, Zábřeh
ZA KOLIK: 350 Kč
PROČ PŘIJÍT: Elegance molekuly dává nahlédnout do života jednoho z nejvýznamnějších chemiků 20. století Antonína Holého, který zásadně ovlivnil životy lidí po celém světě svými objevy antivirotik používaných při nákaze virem HIV, hepatitidy typu B či oparů. Petr Zelenka ve své hře odkrývá život tohoto geniálního vědce a zachycuje jeho cestu během výzkumu léčivé molekuly i strasti vzniku léků skrze farmaceutické firmy. Hra byla oceněná Cenou divadelní kritiky za rok 2018 jako nejlepší česká divadelní novinka.

Z inscenace Každý má svou pravdu (Dejvické divadlo)V Zábřehu se mohou návštěvníci vydat na živý přenos hry Dejvického divadla.Zdroj: Michal KlímaZdroj: Michal Klíma

Divadelní žatva v jesenickém divadle
KDY: pátek 5. dubna od 13:30 hod. a sobota 6. dubna od 9 hod.
KDE: Divadlo Petra Bezruče, Jeseník
ZA KOLIK: vstupné 100 Kč
PROČ PŘIJÍT: V doprovodu skřítků můžete během Divadelní žatvy v |Jeseníku zhlédnout úrodu amatérských spolků, budete svědky dynamického přednesu a třeba si nad tím vším v divadelním Kafe Bezruč také společně popovídáte o hlubokém významu života. Těšit se můžete i na doprovodný program, jako je doplňující výstava Skautské klapky k filmům Poslové historie a Hrdinové odboje a chybět nebudou ani výtvarné dílničky.

Jarní divoká příroda s fermentací v kuchyni v Rovensku
KDY: sobota 6. dubna od 10 hod.
KDE: Penzion Sýpka, Rovensko
ZA KOLIK: 2300 Kč
PROČ PŘIJÍT: Budete ochutnávat, fermentovat a vařit. Vyzkoušíte hlívu fermentovanou několika způsoby, zeleninu, dipy, salsy, nápoje. Z přírody ochutnáte jarní smrkové výhonky, jarní divoké bylinky, limonádu, koláč a další dobroty. Uvaříte si oběd a zároveň si budete povídat o bylinkách. Jako bonus si vyzkoušíte naložit vlastní fermentovanou zeleninu. Všechny recepty budou sepsány ve skriptech. Nezapomeňte si vzít s sebou sklenice, protože vše, co nesníte, si odnesete domů. Každý workshop je jedinečný, nabíjející neskutečnou energií, uspořádán dle ročního období. Na každém workshopu se ochutnává a vaří pokrmy z divokých bylin rostoucích v daném období.

Fermentaci lidstvo objevilo vlastně náhodou? Stačilo, aby hospodyně zapomněla mléko v pokojové teplotě, a vzniklo kysané mléko. Na stejném principu je postavený i chleba nebo třeba pivo.Fermentaci lidstvo objevilo vlastně náhodou? Stačilo, aby hospodyně zapomněla mléko v pokojové teplotě, a vzniklo kysané mléko. Na stejném principu je postavený i chleba nebo třeba pivo.Zdroj: Shutterstock

FRÝDECKO-MÍSTECKO

Bass Invasion - Sweetsen fest warm up

KDY: pátek 5. dubna, 21 hodin
KDE: Frýdek-Místek, klub Stoun
ZA KOLIK: 100 Kč
PROČ PŘIJÍT: Tradiční DNB mejdan Bass Invasion a tentokrát jako warm up k největšímu frýdecko-místeckému mejdanu Sweetsen Fest.

Expediční kamera 2024 ve Frýdku-Místku

KDY: sobota 6. dubna, 17 hodin
KDE: Frýdek-Místek, kino Vlast
ZA KOLIK: permanentka 250 Kč/pouze beseda 150 Kč
PROČ PŘIJÍT: 14. ročník filmového festivalu s dokumenty o cestování, dobrodružství i divoké přírodě.

Guido Spanocchi Quartet

KDY: sobota 6. dubna, 20 hodin
KDE: Frýdek-Místek, klub Stolárna
ZA KOLIK: 300 Kč
PROČ PŘIJÍT: Frýdecko-místecký jazzový kytarista Radim Přidal v mezinárodní jazzové formaci.

KARVINSKO

Prodankou to začalo…

KDY: sobota 6. dubna, 17 hodin
KDE: Karviná, Městský dům kultury
ZA KOLIK: 60 Kč
PROČ PŘIJÍT: Hraje Symfonický dechový orchestr Májovák Karviná a hosté.

HCB Karviná - HK FCC Město Lovosice

KDY: neděle 7. dubna, 15.50 hodin
KDE: Karviná, hala házené
ZA KOLIK: 100 Kč
PROČ PŘIJÍT: Semifinále play off házenkářské extraligy je tady. Jde o první zápas série. Přijďte podpořit karvinské házenkáře v cestě za titulem.

NOVOJIČÍNSKO

Mucha

KDY: pátek 5. dubna, 19 hodin
KDE: Kopřivnice, Musicbar Drago
ZA KOLIK: 320-390 Kč
PROČ PŘIJÍT: Jedna z nejosobitějších českých zpěvaček a hudebnic v Kopřivnici.

Marie Rottrová galakoncert

KDY: neděle 7. dubna, 19 hodin
KDE: Kopřivnice, Velký sál KDK
ZA KOLIK: 1190/990 Kč
PROČ PŘIJÍT: První dáma českého soulu, ostravská rodačka, skvělá zpěvačka, pianistka a skladatelka vystoupí v Kopřivnici.

42. VALAŠSKÁ RALLY v Novém Jičíně

KDY: neděle 7. dubna
KDE: Nový Jičín, Masarykovo náměstí
PROČ PŘIJÍT: Automobilová soutěž, jejíž posádky se představí i na území našeho města. A nejen to. Ma místě proběhne bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Bude možné vyzkoušet trenažér nárazu, testy z pravidel silničního provozu, jízdu na simulátoru apod.