OSTRAVSKO


HC Vítkovice Ridera – Motor České Budějovice

KDY: pátek 16. února v 17.30 hodin
KDE: Ostravar Aréna
ZA KOLIK: 259,- / 49,- (děti do 15 let)
PROČ PŘIJÍT: Povzbuzení dvěma výhrami z Kladna zabojují vítkovičtí hokejisté o co nejlepší pozici pro play-off. Dalším soupeřem jsou favorizovaní Jihočeši.

Čokoládový festival a balónková výstava

close ČokoFest se mezi Ostravany těší velké oblibě. info Zdroj: Christ Events, s.r.o. zoom_in ČokoFest se mezi Ostravany těší velké oblibě.


KDY: 16. až 18. února
KDE: Černá louka
ZA KOLIK: 90 Kč (děti, studenti a senioři 60, rodinné vstupné 260)
PROČ PŘIJÍT: Další ČokoFest na Černé louce v Ostravě. Pro návštěvníky je připraven stánkový prodej, workshopy, koncerty i soutěže. Chybět nebudou čokolády, čokoládové tabulky, pralinky, lanýže, káva, čokoládové churros, čokoládový kebab, víno, karamel nebo vafle. Součásti festivalu je i bohatý doprovodný program. V pátek akce poběží od 14 do 18 hodin, o víkendu pak od 10 do 18 hodin (v neděli do 17). Ve stejných termínech a časech pojede tamtéž zároveň balónková výstava, velká expozice 60 tisíc balónků (královské zoo se zvířátky, obří zámek atd.).

Valentýnský ples


KDY: sobota 17. února v 19.30 hodin
KDE: Sanatoria Klimkovice
ZA KOLIK: 790 Kč
PROČ PŘIJÍT: Lázeňský ples ve stylu agenta 007. Těšit se můžete na Gangsters of Swing Orchestra! Melodie z kultovních Bondovek zazpívají sólisté Aleš Pirnos a Lenka Háčková. Vystoupí také tanečníci a akrobaté FIT & FUN Cheerleaders a akrobatické DUO MIKA. Nebude chybět ani bohatá tombola a mobilní Casino! V ceně občerstvení a autobusový rozvoz do okolí.

Retro ples


KDY: sobota 17. února v 19 hodin
KDE: Kulturní dům K-TRIO
ZA KOLIK: od 200 Kč
PROČ PŘIJÍT: Přijďte oprášit své taneční kreace s přáteli na ty největší hity všech dob. Čeká na vás nevšední atmosféra plná zábavy, bohatá tombola, doprovodný program nebo stylový fotokoutek. O hudbu se postará oblíbená kapela UFO, taneční vystoupení obstará Taneční škola Bolero.

Guerillová ptačí krmítka


KDY: neděle 18. února od 10 hodin
KDE: Galerie Plato, Ostrava
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Aktuální výstava na téma městské zvěře, které rezonuje v poslední době ostravskou kulturní krajinou více než dříve. Před budovou galerie Plato stojí vánoční stromeček pro městská zvířátka, na který se létají přikrmovat i různé druhy ptáků. A právě ptactvo je předmětem rodinné dílny ve Fiducii. Pro ptáky budeme vyrábět vlastní autorská krmítka, něco si povíme o trendu a významu celoročního krmení ptáků ve městech a posléze společně vyrazíme do ulic a krmítky osadíme různá místa v centru Ostravy. Materiál zajištěn.

Petr Jablonský v BumBumu


KDY: čtvrtek 15. února v 19.30 hodin
KDE: BumBum Comedy
ZA KOLIK: 590 Kč
PROČ PŘIJÍT: Známý český imitátor Petr Jablonský vystoupí se svou show v Ostravě. Dorazí s ním mnoho známých osobností. Přijďte se pobavit do prvního comedy clubu v Ostravě, který vznikl pod taktovkou Štěpána Kozuba (Havlíčkovo nábřeží, Mor. Ostrava a Přívoz).

NOVOJIČÍNSKO

Městský ples ve stylu Black & White


KDY: pátek 16. února od 19.30 hodin
KDE: Dělnický dům, Studénka
ZA KOLIK: 320 korun
PROČ PŘIJÍT: Bohatý program XXVI. městského plesu ve Studénce, který se koná ve stylu Black & White, obohatí Heidi Janků, Rivieras Show Band, Sideria – světelná show, DJ Srp, nebudou chybět tombola, fotokoutek a další nezbytnosti správného plesu. Pro účastníky je připraven také welcome drink.

Obecní ples města Štramberku


KDY: pátek 16. února od 20 hodin
KDE: kulturní dům, Štramberk
ZA KOLIK: 250 korun v sále / 200 korun v ostatních prostorách
PROČ PŘIJÍT: Ples se koná ve více prostorách kulturního domu, K poslechu a tanci zahrají kapely Five Star Band – v sále a CM Slanina - v zasedací místnosti. Prostory budou otevřené od 19 hodin, program začne o hodinu později.

Dvojkoncert v „Kaťáku“


KDY: pátek 16. února od 20 hodin
KDE: Katolický dům, Kopřivnice
PROČ PŘIJÍT: Kapela Tomáš Palucha zajisté představí kytarovky ze svého nejnovějšího alba Rauš, které vyšlo loni na sklonku léta. Kapelu vhodně doplní plzeňská formace Safeant Paneach, která má na kontě již tři alba.

Cirkusový maškarní karneval


KDY: sobota 17. února od 15.30 hodin
KDE: velký sál kulturního domu, Kopřivnice
ZA KOLIK: 90 korun / děti do 2 let věku zdarma
PROČ PŘIJÍT: Účastníky čekají hry a soutěže s cirkusovým spolkem Prostě Cirkus, fotokoutek a hlavně spousta zábavy.

Plesy a bály na Frenštátsku a v okolí


KDY: sobota 17. února od 19 hodin
KDE: Frenštát pod Radhoštěm, Veřovice
ZA KOLIK: v textu
PROČ PŘIJÍT: ve Frenštátě pod Radhoštěm v sále restaurace Střelnice se v sobotu od 19 hodin uskuteční 1. Střelniční bigbítový ples s kapelou FRE/E/ROCK. Na programu je také taneční vystoupení Mariana Michni a Karolíny Veselé, sportovního tanečního páru, dvojnásobných mistrů ČR v kategorii U21 a finalistů MČR v hlavní kategorii. Účastníci mají přijít v tom, v čem se budou cítit dobře. Vstupné je 230 korun. Ve stejnou dobu začne v kulturním domě ve Veřovicích Sportovní maškarní ples pořádaný místním AFC Veřovice. K tanci a poslechu hraje skupina HEC, vstupné je 100 korun.

Koncert: Perličky z celuloidu


KDY: neděle 18. února od 16 hodin
KDE: velký sál kulturního domu, Kopřivnice
ZA KOLIK: 150 korun
PROČ PŘIJÍT: Slavnostní galakoncert sestavený z nejkrásnějších a nejznámějších evergreenů z pamětnických filmů 30. a 40. let minulého století. V podání Tanečního a swingového orchestru Zdeňka Pukovce a jeho zpěváků Martina Frynty a Lenky Krompolcové účastníci společně zavzpomínají na takové hvězdy prvorepublikového černobílého plátna jakými byli Oldřich Nový, Vlasta Burián, Adina Mandlová, Hana Vítová, Zdena Sulanová, Jindřich Plachta a řada dalších. Koncert je spojený s filmovou projekcí a tak každý pamětnický šlágr bude uveden příslušnou originální ukázkou. Moderátorem akce je Pavel Hanzelka.

OPAVSKO

Svatba a její tradice ve viktoriánské éře


KDY: pátek 16. února od 17 hodin
KDE: knihovna, Kravaře
PROČ PŘIJÍT: K zájemcům o dávné svatby přijde Kateřina Křejčová alias Viktorian Catherine se zajímavým a možná i podnětným vyprávěním. Představí jim totiž etiketu, tradici a módu svatebního dne v 19. století.

Obcí projde masopust


KDY: sobota 17. února od 10 hodin
KDE: obec Dobroslavice
PROČ PŘIJÍT: Od Obecního úřadu projde maskovaný průvod obcí a vrátí se zpátky. Chybět nebude hudba, jitrnice ani soutěž o nejlepší masku dětí i dospělých účastníků.

Výstavu doplní loutková pohádka


KDY: sobota 17. února od 15 hodin
KDE: Dům umění Opava
PROČ PŘIJÍT: Jedním z doprovodných programů k výstavě Svět fantazie, která je dílem mezinárodně uznávaného výtvarníka Jindry Čapka a k imagináriu bratří Formanů, bude pro děti připravena autorská Zimní pohádka. Do Opavy ji přiveze pražské loutkové divadlo 100 opic a malým divákům v ní nabídne spoustu zábavy, hudby a loutkových gagů.

Kousek Ria v Kobeřicích


KDY: sobota 17. února od 16 hodin
KDE: restaurace Familie, Kobeřice
PROČ PŘIJÍT: Čtyřlístek Kobeřice připravil pro milovníky bubnování první vystoupení bubeníků z denního stacionáře pod vedením Jakuba Kupčíka a skupiny BUM BUM BAND. Vstupné je dobrovolné.

Hurá za dobrodružstvím


KDY: neděle 18. února od 10 hodin
KDE: kulturní dům Hlučín
PROČ PŘIJÍT: Mezi děti zavítá Míša Růžičková s písničkovým pořadem a příběhem, který přítomné provede cestami za dobrodružstvím na suchu i pod mořskou hladinou. Všude tam jsou kamarádi, kteří se společně učí správné věci. Písničky o zvířátkách i lidech, žijících v různých částech zeměkoule diváky pobaví a naučí je spoustu nového. Děti budou do písniček zapojovány a zvány k tanci na pódiu nebo před ním.

Plesy jsou ještě aktuální


KDY: pátek 16. a sobota 17. února od 20 hodin
KDE: obce na Opavsku
PROČ PŘIJÍT: Na rozdíl od sněhu se únorové plesy stále drží. V pátek 16. února vypukne v Hati ples Návštěvníci. V hostinci U sv. Mikuláše zahraje účastníkům kapela Cactus a vstupné je 300 korun. Na společenském plese VIA v Hlučíně provede návštěvníky parketem Taneční orchestr a DJ. Vstupné bez jídla je 300 a s jídlem 500 korun. V sobotu 17. února bude v kulturním domě v Dolním Benešově Sportovní ples s kapelou No Stress a vstupné je 300 korun. U Zlatého džbánku v Sudicích bude Sousedský ples s kapelou Bolero a vstupným 100 korun. Zimní ples v dobroslavickém kulturním domě bude na hudbu DJ Michala Seidla a vstupné je 350 korun a ples Slavia v Píšti prožijí návštěvníci v kulturním domě s kapelou Stenly Band. Ples SVČ se uskuteční ve vítkovském kulturním domě se skupinou BennyQ a DJ Thomasem za 250 korun vstupného.

FRÝDECKO-MÍSTECKO

No!se drum n bass night


KDY: pátek 16. února, 21 hodin
KDE: Frýdek-Místek, klub Stoun
ZA KOLIK: 150 Kč
PROČ PŘIJÍT: Další No!se si vezmou pod křídla skoro samé ženy a z toho máme radost! V hlavní roli hrdě představujeme všechny aktérky skvělého BTALK podcastu Beaty, Kaira a Abelyn.

Boris Band Combination


KDY: sobota 17. února, 20 hodin
KDE: Frýdek-Místek, klub Stolárna
ZA KOLIK: 300 Kč
PROČ PŘIJÍT: Uskupení Boris Band Combination v současnosti tvoří kromě klávesisty Borise Urbánka, také fenomenální saxofonista Michal Žáček. Ten vystupuje například s Richardem Műllerem, Vojtěchem Dykem, Peterem Lipou, Jiřím Pavlicou a Hradišťanem. Kromě České republiky se prosadil například také na Slovensku, v USA, Mexiku, Německu nebo Francii. Má vlastní kapelu Gicd Q. Působí také jako pedagog.

Oceláři Třinec – Verva Litvínov


KDY: neděle 18. února v 15 hodin
KDE: Třinec, Werk Arena
ZA KOLIK: 220 - 390 Kč
PROČ PŘIJÍT: Atraktivní souboj třetího s pátým v závěru základní části extraligy.

KARVINSKO

HCB Karviná - Steaua Bukurešť


KDY: sobota 17. února, 18 hodin
KDE: Karviná, hala házené
ZA KOLIK: 150 Kč
PROČ PŘIJÍT: Špičkové sportovní klání evropské úrovně v Karviné. Domácí házenkáři prohráli v prvním zápase u soupeře o pouhý gól, v Karviné se rozhodne o dalším postupujícím v EHF European Cup 2023/2024.

Permoníkovský ples


KDY: sobota 17. února, 18 hodin
KDE: Karviná, KD Družba
ZA KOLIK: 650 Kč
PROČ PŘIJÍT: Permoník zve na ples rodiče a své přátele. O hudbu se postará kapela Smolaři.

MFK Karviná - Slavia Praha


KDY: neděle 18. února, 15 hodin
KDE: Karviná, fotbalový stadion
ZA KOLIK: 230 Kč
PROČ PŘIJÍT: Další se slavných pražských "S" v Karviné. Minulý týden tu Sparta vyhrála 1 : 3, jak dopadne Karviná se Slávií. Předchozí zápas v Praze Karviná prohrála 1 : 5.

BRUNTÁLSKO

Mini muzeum hraček a kočárků


KDY: sobota 17. února od
KDE: muzeum Nové Heřminovy, centrum obce
ZA KOLIK: neuvedeno
PROČ PŘIJÍT: Mini muzeum hraček a kočárků se nachází ve středu obce Nové Heřminovy, která leží na křižovatce mezi městy Bruntálem, Krnovem a Vrbnem pod Pradědem. Můžete zde vidět kočárky různých velikostí a typů, panenky, plyšové medvídky, minipokojíčky, kuchyňky, autíčka a také ostatní dřevěné, kovové a jiné hračky. Na návštěvě mohou děvčátka obdivovat vše co potřebují pro svou panenku a chlapci uvidí s čím si hrávali jejich tátové.

Poklady z půdy


KDY: neděle 18. února od 10 hodin
KDE: Flemmichova vila, Krnov
ZA KOLIK: neuvedeno
PROČ PŘIJÍT: Výstava ojedinělých nálezů předmětů a ošacení z období 40. let 20. století. Móda ukrytých oděvů i uschované písemné materiály poskytují nemalou jistotu, že je můžeme časově zařadit do 30. až 40. let 20. století a jejich původní majitelé byli německé národnosti, patrně tehdejší majitelé zdejšího hostince. Krom toho, některé dokumenty byly značně choulostivé povahy, třeba takové stranické legitimace NSDAP…

Hledání pokladu pro děti v Malé Morávce


KDY: sobota 17. února od 8 hodin
KDE: obecní úřad Malá Morávka
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Hra je vhodná pro děti od 4 let (v doprovodu dospělých). Trasa je okružní, má 1,5 km a pohodovým dětským tempem se zastávkami ji zvládnete za 1,5 až dvě hodinky, s většími dětmi i do hodiny. Úkoly jsou originální a namixované pro zábavu menších i větších dětí. Po cestě natrefíte na dětské hřiště, venkovní posilovnu a několik možností občerstvení. Plánky k pokladu si můžete vyzvednout u obecního úřadu v Malé Morávce. Plánky najdete ve schránce na dřevěné vývěsní tabuli před budovou.