BRUNTÁLSKO

Kateřina Marie Tichá a Bandjeez vystoupí v Krnově
KDY: pátek 22. prosince
KDE: Kofola Music Club, Krnov
ZA KOLIK: 420 Kč
PROČ PŘIJÍT: Koncert nabídne spojení autorsky zkušené moravské zpěvačky a kapely Bandjeez zesnulého Davida Stypky.

Vánoční lyžovačka ve Ski Aréně Karlov
KDY: neděle 24. prosince
KDE: Ski Aréna Karlov
PROČ PŘIJÍT: Vánoční lyžovačka, která se uskuteční ve Ski Aréně Karlov nabídne i testování lyží a jízdu po perfektě upravených sjezdovkách.

Vánoční Sovinec
KDY: úterý 26. prosince až sobota 30. prosince
KDE: hrad Sovinec, Jiříkov
ZA KOLIK: 180 Kč, zvýhodněné vstupné 120 Kč, rodinné 540 Kč
PROČ PŘIJÍT: Můžete se těšit na netradiční vánoční prohlídky hradu s vůní svařeného vína, čaje a kávy. Vánoce na Sovinci proběhnou od 26. do 30. prosince. Připraveny jsou zajímavosti z historie hradu, o vánočních, silvestrovských a novoročních zvycích. Během prohlídek se návštěvníci dozví mnohé zajímavosti z historie hradu, o vánočních a novoročních zvycích. Prohlídky budou obohaceny vstupy, kde se zábavnou formou dozví o historii výroby mincí, o trestech za padělání a šizení mincí. Každý návštěvník si bude moci odnést drobný dárek jako vzpomínku na tuto akci. Kromě vánočních prohlídek bude i poslední letošní Sovinecký rébus.

Motorkáři projedou na Štědrý den Krnovem
KDY:
neděle 24. prosince od 11 hodin
KDE: Albrechtická ulice a Hlavní náměstí v Krnově, okolí města
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Krnované mají Vánoce spojené s vůní cukroví a benzinu. Na Štědrý den 24. prosince se setkávají nejen rodiny, ale také motorkáři. Jejich každoroční Vánoční vyjížďka Krnovskem bývá přehlídkou stovek silničních i terénních motorek, extravagantních originálů i sériových strojů, novinek a veteránů. Ani letos o Štědrém dnu si motorkáři z Krnova a okolí nenechají ujít tradiční vyjížďku s cílem na Hlavním náměstí. Účastníci 17. ročníku mají sraz u budovy bývalého finančního úřadu v Albrechtické ulici. Vytvoří zde dlouhou kolonu, která se dá do pohybu kolem 11 hodin. Cíl je na krnovském náměstí, příjezd kolem poledne.

Malé Café na krnovském náměstí obklopily asi tři stovky motorek. Sraz motorkářů se propojil s dobročinnou vánoční sbírkou na Benjamin, kterou pořádá Malé café.Sraz motorkářů na krnovském náměstí na snímku z roku 2019.Zdroj: Deník / František Kuba

TIPY Z OLOMOUCKA A JESENICKA
Vánoční trhy v Olomouci
KDY: 
pátek 22. a sobota 23.12.
KDE: Horní náměstí, Olomouc
ZA KOLIK: vstup volný
PROČ PŘIJÍT: Letos poslední hudební vystoupení jsou na pátek a sobotu připraveny na Vánočních trzích v centru Olomouce. V pátek se od 17 hodin představí se svou One man show Lukáš Mareček, od 19 hodin pak adventní náměstí rozezní tvrdý rock v podání metalové party Hazydecay. V sobotu je od 15 hodin na programu gastroshow - smaženého nakládaného kapra bude vařit šéfkuchař restaurace Perk Šumperk Jan Malý a od 17 hodin koncerty u Trojice uzavřou The Chickens Revival servírující mimo jiné pecky 60. a 70 let.

Pavel Šporcl - Vánoce na modrých houslích
KDY:
pátek 22. prosince od 17:00
KDE: Kostel Nanebevzetí Panny Marie Jeseník
ZA KOLIK: předprodej 390 - 550 Kč, v den konání 440 - 600 Kč
PROČ PŘIJÍT: Úspěšný a oceněný vánoční program Vánoce na Modrých houslích Pavla Šporcla navazuje na stejnojmenné album, které houslista v roce 2017 natočil s proslulou Královskou liverpoolskou filharmonií pro hudební vydavatelství Universal Music. Nahrávka se během pouhého jednoho měsíce dostala do žebříčku TOP 10 mezi všemi žánry a získala Platinovou desku za prodej. Hostem programu je herečka a zpěvačka Bára Kodetová, která přednese slavné šansony i vánoční písně.

OPAVSKO

Vánoční trhy se rozloučí
KDY: pátek 22. prosince od 16 hodin
KDE: Dolní náměstí Opava
PROČ PŘIJÍT: Kulturní program Vánočních trhů uzavře od 16 hodin skupina Opavští hudci a po jejich koncertování se na pódium v 18 hodin postaví Wohnout, jejichž vystoupení bude současně i tečkou za letošní vánoční nadílkou, která Opavanům zpestřovala jejich návštěvy i nákupy na náměstí.

Vánoční ladění
KDY: pátek 22. prosince od 18 hodin
ZA KOLIK: 150 korun
KDE: kulturní dům Hať
PROČ PŘIJÍT: Pro návštěvníky bude připravený hudební program, který je správně naladí na vánoční pohodu. Akci připravila obec ve spolupráci s její kulturní komisí.

OSTRAVSKO

Popelka - muzikál na ledě
KDY: sobota 23. prosince od 14 hodin
KDE: Ostrava Aréna, Ostrava
ZA KOLIK: od 750 Kč
PROČ PŘIJÍT: Ostravar Aréna v sobotu nabídne velkovýpravné představení plné kouzel, pohádkové fantazie s nádhernou hudbou, skvělými výkony v podání hereckých, pěveckých a krasobruslařských hvězd. 300 dobových kostýmů, působivé variabilní jeviště a mnoho moderních efektů, vytváří z tohoto představení nezapomenutelný zážitek nejen pro děti, ale i pro dospělé! V hereckých a pěveckých rolích vystupují Pepa Vojtek, Dana Morávková, Václav Kopta, Hanka Křížková, Tomáš Savka, Hana Buštíková, Vlastimil Harapes a další. Hlasy Popelce a Princi propůjčili Lucie Bílá a Ondřej Ruml. Účinkuje mezinárodní krasobruslařský soubor sportovců ze sedmi zemí, mezi nimiž jsou sólisté předních evropských krasobruslařských show. Děti do 6 let, nebo do 120 cm mají vstup zdarma, bez nároku na sedadlo. Maximálně 1 dítě zdarma na jednoho platícího dospělého.

Adventní program v Ostravě jde do finále
KDY: pátek 22. a sobota 23. prosince
KDE: Masarykovo náměstí, náměstí Ostrava-Jih, Ostrava
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Program Ostravských Vánoc a Vánoc na Jihu jde Adventní program v Ostravě jde do finále. Čtvrtý adventní víkend nabídne v sobotu 23. prosince, poslední předvánoční večer, koncert Kateřiny Marie Tiché a kapely Bandjeez od 18 do 19 hodin, předtím - od 16.30 do 17. hodiny - se mohou návštěvníci trhů těšit na představení Trampoty s Ježíškem. V pátek bude pódium patřit od 17.30 do 18.30 hodin Dětskému pěveckému sboru Koko a jejich Živému betlému, od půl sedmé do osmi hodin večer si naposledy budou moci návštěvníci trhů pořídit foto přímo z velké stage na Masarykově náměstí. Návštěvníci vánočních trhů na náměstí v Ostravě-Jihu se mohou v pátek od 17. hodin těšit na Vánoce s flašinetáři a písně v podání divadelní společnosti Keltik. V sobotu ve stejný čas pódium ovládne kytarista a zpěvák Vadim Windy s pořádnou porcí folkrocku před štědrovečerní večeří.

KARVINSKO

Karvinský vánoční jarmark
KDY: sobota 23. 12. od 10 do 16 hodin
KDE: Masarykovo náměstí, Karviná-Fryštát
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Den před Štědrým večerem lze v Karviné navštívit adventní městečko, atmosféru bude dotvářet historická tržnice, ve které uvidíte lití olova, práci kováře na otevřené výhni, mincovnu mistra pregéře a ukázky ražby mincí, kde budete mít možnost zakoupit si čerstvě vyražené mince „pod polštář“ podle starých vánočních zvyků. Čeká na vás i ovčinec, vánoční hudba, pečené kaštany či Ježíškova vánoční pošta pro přáníčka dětí i dospělých.

Štědrovečerní ohňostroj
KDY: neděle 24. 12. v 21 hodin
KDE: náměstí T. G. Masaryka, Bohumín
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Koncert a ohňostroj v jednom na Štědrý den. Pro občany Bohumína zazpívá Eliška Nováková (21 až 21.45 hodin), setkání uzavře ve 21.50 hodin tradiční ohňostroj.

FRÝDECKO-MÍSTECKO

Svatoštěpánské odpoledne
KDY: úterý 26. 12. od 13 do 17 hodin
KDE: Frýdecký zámek
ZA KOLIK: 100 Kč
PROČ PŘIJÍT: Můžete zhlédnout aktuální výstavy nebo se můžete zúčastnit prohlídky Zámeckého okruhu či navštívit expozici Beskydy – příroda a lidé. V 15 hodin vystoupí v Rytířském sále frýdeckého zámku Lašský smíšený pěvecký sbor Baška.

Regionální derby v extralize
KDY: úterý 26. 12. v 17 hodin
KDE: Werk Aréna, Třinec
ZA KOLIK: od 125 Kč
PROČ PŘIJÍT: Další díl nesmiřitelného souboje dvou krajských rivalů. K vidění bude v rámci 30. kola atraktivní hokejové derby. Zatímco Třinec atakuje druhou Spartu, Vítkovice se plácají na spodku tabulky a budou se od něj chtít odlepit. Kdo uspěje?

NOVOJIČÍNSKO

Vystoupí také Ilona Csáková s bandem
KDY: pátek 22. prosince a sobota 23. prosince
KDE: Masarykovo náměstí, Nový Jičín
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Vystoupení v rámci končícího tradičního adventního jarmarku na Masarykově náměstí v Novém Jičíně. V pátek od 15.30 hodin vystoupí dětská energická kapela Brouci z Českého Těšína, v 18 hodin se na pódiu představí známá zpěvačka Ilona Csáková s doprovodnou kapelou. V sobotu, poslední den adventního jarmarku v Novém Jičíně, čeká jeho návštěvníky od 15 hodin pohodové odpoledne s žesťovým kvintetem All Brass Band, od 15 do 17 na Masarykově náměstí také budou skauti rozdávat Betlémské světlo.

Vánoční náměstí
KDY: pátek 22. prosince od 17 do 22 hodin
KDE: náměstí Míru, Frenštát pod Radhoštěm
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Vánoční zóna v centru města nabídne stánky, vánoční bar, posezení, k tomu budou hrát Dj Lucky Boy a Dj Skap.