Kosárna v Karlovicích je historické venkovské stavení, kde se vyráběly kosy. V minulosti se zde dělaly také dráty a různé zemědělské nářadí. Nyní areál národní kulturní památky slouží jako muzeum. Nabízí pohled do minulosti díky speciálním komentovaným prohlídkám a nástrojům moderních technologií.

„Tento rok se můžete opět těšit na spoustu aktivit pro děti i dospělé. Zábavu si tak užijí například při dojení na našem trenažéru kozy,“ přiblížila letošní program ředitelka muzea Ema Havelková.

Za největšími vodopády Nízkého Jeseníku
Rešovské vodopády: Království mechu a stínu skal

Mezi další zábavné aktivity patří praní v neckách, zatloukání hřebíků nebo lekce pletení z pedigu. Připraveny budou i oblíbené tvořivé dílničky. Návštěvníci si tak na vlastní kůži vyzkouší, jak se dříve žilo na vesnici.

„Kromě zábavných činností si návštěvníci budou moci prohlédnout interiéry kosárny a vyzkoušet novou interaktivní expozici s rozšířenou realitou. Tradičně budou na akci připraveny i ochutnávky krajových specialit, mohu prozradit, že jednou z nich bude vyhlášená škvarková pomazánka,“ sdělila ředitelka muzea.

Velký podíl na přípravě Fajného léta na Kosárně má také Středisko volného času Bruntál, které se postará nejen o animační program, ale také o hudební doprovod.

Z expozice textilnitví
Kdo udával tempo v textilním průmyslu? Vydejte se za jeho historií do Rýmařova.

„Pro tento rok jsme poprvé navázali spolupráci s bruntálským pivovarem Hasič, ten bude zajišťovat veškeré občerstvení,“ řekla Ema Havelková. Děti se mohou těšit také na malování na obličej.